ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Як призупинення фінансування зі США вплинуло на медіа Тернопільщини

12.02.2025, 10:05
Ірина Небесна
Ілюстрація ІМІ

Новина про призупинення фінансування програм США зачепила лише окремі медіа Тернопільщини, бо регіон від початку повномасштабного вторгнення здебільшого є непріоритетним у плані міжнародної підтримки. Однак ті одиниці, які на неї розраховували, тепер думають, як переформатувати всю роботу або розраховують на реалізацію окремих проєктів коштом європейських грантів.

Про це повідомляє регіональна представниця Інституту масової інформації в Тернопільській області Ірина Небесна.

Тернопільський прес-клуб

Від початку повномасштабного вторгнення діяльність громадської організації “Тернопільський прес-клуб” на 85% залежала від підтримки міжнародних проєктів, розповіла голова правління ГО Анжела Кардинал.

“У нас є один проєкт, який має фінансування зі США, у нього декілька напрямів: медіаграмотність / фактчекінг, регіональна школа сучасної журналістики й робота з локальними редакціями з 15 регіонів. На сьогодні все завмерло, тому що діяльність у межах цього проєкту ми проводити не маємо права. Дуже шкода, бо, зокрема, це вже був 12-й набір учасників медійної школи, і ми тільки почали заняття”, – розповідає Анжела Кардинал. 

Щороку в регіональній школі журналістики навчалися 25 учасників. Роботу не припинили навіть у перший рік повномасштабного вторгнення – щойно дозволили обставини, заняття відновили.

За словами керівниці пресклубу, ситуація в них критична, бо треба придумати, як утриматися, щоб не втратити ні колективу, ні партнерів проєктів, а це і організації, і медіа, з якими співпрацювали раніше. 

“У нас був план роботи з 15 медіа з 13 регіонів. На окремих тренінгах узагалі присутні до 30 медіа з усієї країни. Для них це теж значна підтримка: коли технічна, коли фінансова. Зараз це надважливо. Ми стільки пройшли з редакціями з часу реформування, вони навчилися результативно працювати, мають свої цифрові платформи, певні успіхи зі своїми невеликими проєктами в громадах”, – зауважує Анжела Кардинал.

Водночас вона наголошує, що гіперлокальним медіа, з якими співпрацює Тернопільський прес-клуб, особливо важлива така підтримка, бо розраховувати на рекламодавців їм не доводиться. А про донати від читачів тим паче немає мови.

“Це, звісно, все працює, якщо вже є запущений процес і якщо є культура донатів. Але в нас її наразі немає. Ці роки війни й так дуже складні, і тут іще це. У нас був план руху й розвитку, навчань і підтримки для кожного. Але щоб зберегти гіперлокальні медіа, які не під владою чи бізнесами, які дотримуються стандартів, вчаться нового, плекають свої колективи, тут потрібна значна міжнародна підтримка”, – наголошує Кардинал.

Телекомпанія “TV-4”

Без фінансування зі США залишилась і телекомпанія “TV-4”. Генеральна директорка телеканалу Юлія Винокур у подробиці не вдається, однак зберігає оптимізм, адже гранти для них – додаткові можливості, а не основна стаття бюджету. 

За словами керівниці TV-4, команда має досвід участі в грантових проєктах від ЄС, тому подаватимуться туди та шукатимуть інші джерела фінансування.

“Далі будемо, як і завжди, працювати з місцевим бізнесом щодо підтримки суспільно важливих проєктів і програм для регіону. Далі будемо виробляти цікаву конкурентоздатну відеопродукцію, зокрема рекламну. Потрібно використовувати всі можливості, адже зараз, під час війни, важко всім. Та команда нашої телекомпанії дуже старається і зробить усе можливе, щоб глядачі, як і всі понад 33 роки нашої роботи, могли отримати оперативну, правдиву, нову і корисну інформацію. Головне – перемога та мир, а з усім іншим – переживемо і прорвемося!” – коментує для ІМІ Юлія Винокур.

Раніше медіа Миколаївщини, Чернігівщини, Полтавщини, Луганщини та Волині розповіли, чим загрожує їм зупинення грантів США. 

Що передувало

20 січня президент США Дональд Трамп зупинив на 90 днів фінансування всіх проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для проведення перевірок, щоб визначити, чи відповідають вони його політичним цілям. В Україні USAID підтримувало сотні різноманітних медійних проєктів.

28 січня Медіарух закликав громадян і бізнес підтримати незалежну журналістику.

Liked the article?
Help us be even more cool!