Член Нацради: Регіональні медіа – важливий фактор нацбезпеки
Регіональні медіа важливі для національної безпеки, особливо на прифронтових територіях. На цьому наголосив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін під час пресконференції “Українські локальні медіа під час війни: що дає нам сили?”, повідомляє пресслужба регулятора.
За його словами, приклад деокупації Херсонщини показав, що інформаційний простір відновлюється поступово: спершу з’являються газети, потім інтернет-провайдери, а згодом – радіо- та телемовлення.
“Цей досвід демонструє, наскільки важливо підтримувати різноманітність медіа на місцевому рівні”, – сказав Бурмагін.
Він зауважив, що чинне законодавство про медіа є досить ліберальним, що заважає боротися із сумнівними суб’єктами в медіапросторі.
“Ми стикаємося з тим, що на реєстрацію йдуть дуже сумнівні суб’єкти. У нас, згідно із законом, дуже обмежені можливості щодо фільтрації тих чи інших суб’єктів, які хочуть отримати статус”, – пояснив він.
Олександр Бурмагін повідомив, що протягом 2022–2024 років понад 300 компаній-ліцензіатів подавали заяви про припинення діяльності. Згодом відновили мовлення 75, а 45 ліцензій на прохання мовників було анульовано.
Серед ключових проблем – воєнні дії та окупація територій. Багато редакцій втратили можливість працювати через фізичне знищення обладнання та техніки.
Серед інших труднощів – брак людських ресурсів і проблеми з бронюванням працівників. Не менш актуальними залишаються і фінансові труднощі. Представник Нацради висловив думку про необхідність створення державного фонду для підтримки локальних медіа:
“Держава фінансує велику кількість телемовників. Частину цих ресурсів можна було б перерозподілити на підтримку регіональних медіа”, – сказав Бурмагін.
Раніше Інститут масової інформації провів опитування серед українських редакцій у 20 областях, щоб оцінити ключові потреби медіа під час третього року повномасштабного вторгнення. Значна частина опитаних редакцій (39%) висловила потребу в технічному обладнанні для забезпечення роботи редакцій, чверть респондентів (26%) указала на потребу в підвищенні професійних знань через додаткові навчальні програми, а кожна п'ята потреба (20%) стосувалася фінансової підтримки.
41 українське медіа отримає мінігрант від ІМІ за результатами конкурсу для незалежних якісних медіа та медійних громадських організацій з усіх регіонів України, проведеного в партнерстві з міжнародною організацією Internews Network.
Help us be even more cool!