ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Associated Press визначила стандарти користування ШІ для журналістів

Редакція Associated Press визначила стандарти використання штучного інтелекту серед журналістів.

Про це видання повідомило у своєму блозі.

"Достовірність, чесність і швидкість є наріжними цінностями журналістської діяльності AP, і ми вважаємо, що дбайливе користування штучним інтелектом може служити цим цінностям і покращити нашу роботу", – йдеться в повідомленні.

У медіа зазначили, що основна роль журналіста AP – збирання, оцінювання й упорядкування фактів у репортажі, відео, фотографії чи аудіозаписи для клієнтів і вона залишиться незмінною.

"Ми в жодному разі не розглядаємо ШІ як замінник журналістам", – наголосили в АР.

У медіа також підкреслили, що у своїй журналістській діяльності керуються Заявою про цінності й принципи AP та розробили вказівки для використання генеративного штучного інтелекту, зокрема пояснивши, як і коли ним доречно послуговуватися.

Отже, AP має ліцензійну угоду з OpenAI (розробником ChatGPT), і співробітники агенції можуть вдаватися до обережних експериментів з ChatGPT, але не створювати контент для публікації за його допомогою.

"Будь-який продукт, згенерований ШІ, має розглядатися як інформація з неперевіреного джерела. AP має застосовувати власний редакторський розсуд і стандарти добору джерел, ухвалюючи рішення щодо публікації будь-якої інформації такого штибу", – зазначають в АР.

Крім того, запевняють у редакції, відповідно до їхніх стандартів, медіа не вносить жодних змін до фотографій, відео чи аудіозаписів. З цієї причини й не використовує штучний інтелект для додавання чи прибирання елементів з подібних матеріалів.

"Ми утримуватимемося від поширення будь-яких зображень, згенерованих ШІ, щодо недостовірності яких є підозри чи докази. Втім, якщо згенерована ШІ ілюстрація чи малюнок є темою репортажу, ми можемо його використати, належним чином маркувавши його в підписі до зображення", – пояснюють у редакції і закликають співробітників не вводити конфіденційну чи чутливу інформацію в ШІ-програми.

Також, відповідно до сформованих правил використання ШІ, журналістів закликають бути обережними й ретельними та пересвідчуватися, що матеріали, які надходять до AP зі сторонніх джерел, не є згенерованими ШІ.

"Генеративний ШІ полегшує роботу осіб, які навмисно поширюють викривлену чи недостовірну інформацію у вигляді змінених слів, фото, відео та аудіо, зокрема у випадках, коли контент видається реалістичним чи автентичним і не містить ознак відредагованості. Щоб не використати такий контент випадково, журналістам варто ставитися до всіх матеріалів з пильністю й скепсисом, зокрема намагатися визначити їхнє джерело, робити пошук за зображеннями, аби підтвердити їхнє походження, і шукати публікації від авторитетних ЗМІ, які містять схожий контент", – додали в Associated Press.

Як повідомляв ІМІ, OpenAI активно обстоює використання ШІ для модерації контенту, заявляючи, що в такий спосіб можна оптимізувати роботу соцмереж, прискоривши виконання деяких марудних завдань. Модерація контенту може стати марудною роботою для компаній на кшталт Meta, яка співпрацює з тисячами модераторів у всьому світі, щоб блокувати шкідливий контент на кшталт дитячої порнографії й зображень жорстокого насильства.

Liked the article?
Help us be even more cool!