Відзнака Associated Press за фото бойовиків ХАМАС, які везуть тіло вбитої жінки, спричинила обурення
Фотопремія Pictures of the Year присудила агентству Associated Press нагороду "Командна фотоісторія року" за знімок бойовиків ХАМАС, які везуть тіло вбитої дівчини до Гази. Це відзначення спричинило суперечки в медіаспільноті, пише "Українська правда".
На фото – 22-річна Шані Лук, яку бойовики ХАМАС викрали та вбили під час нападу на музичний фестиваль Nova 7 жовтня 2023 року.
Відзнаку в номінації "Командна фотоісторія року" отримала група палестинських журналістів: Фатіма Шбайр, Охад Цвігенберг, Хатем Алі, Мохаммед Дахман, Франциско Секо, Лео Корреа, Аріель Шаліт, Одед Балілті, Адель Хана, Хатем Мусса та Алі Махмуд.
Автором саме цього фото є фрилансер Associated Press Алі Махмуд – палестинський фотограф, який приїхав знімати напад на Ізраїль з боку Гази.
Він же один з фотографів, щодо яких провела розслідування організація HonestReporting.
Ця ж організація однією з перших відреагувала на присудження премії від Pictures of the Year.
Представники держструктур Ізраїлю також відреагували на присудження нагороди. Зокрема, пані спеціальний посланник з питань боротьби з антисемітизмом Міхал Котлер-Вунш розкритикувала рішення журі фотоконкурсу, назвавши його "нормалізацією і актуалізацією ХАМАС та інших терористичних маріонеток кривавих авторитарних режимів".
На інцидент також відреагував Борис Ложкін, віцепрезидент Світового єврейського конгресу і колишній очільник Національної інвестиційної ради України.
"7 жовтня минулого року [Алі Махмуд] разом з хамасівцями виїхав на різанину в Ізраїль і знімав усі безчинства терористів. Я глибоко поважаю AP. Багато моїх знайомих і колег співпрацювали та продовжують працювати з цим агентством. Згадаймо хоча б авторів оскароносного "20 днів у Маріуполі", вони теж кореспонденти АР.
Але одна річ, ризикуючи життям, документувати злочини окупантів, інша – бути штатним хронікером терористів", – написав Ложкін і закликав підписати петицію про скасування нагороди.
Батько загиблої дівчини Ніссім Лук, навпаки, відстояв рішення журі про присудження премії за фотографію:
"Добре, що фотографія отримала премію, це одна з найважливіших фотографій за останні 50 років… Якщо я почну плакати, що з цього вийде? Це ж історія.
Через 100 років подивляться і дізнаються, що тут сталося. Я подорожую світом, і всі знають, хто така Шані", – сказав Ніссім ізраїльському Ynetnews.
У мережі обурились і закликали скасувати нагороду, а на сайті Change.org зʼявилася відповідна петиція.
Петиція про скасування нагороди для фрилансера АР вже отримала понад 124 тисячі підписів.
Як повідомляв ІМІ, у листопаді 2023 року моніторингова група HonestReporting з'ясувала, що щонайменше чотири фотожурналісти-фрилансери, які співпрацюють з міжнародними інформаційними агентствами, супроводжували терористів ХАМАС під час нападу на Ізраїль 7 жовтня. Організація вважає, що присутність журналістів була заздалегідь узгоджена з командуванням ХАМАС. Фотографії від фрилансерів, на яких зафіксовані знущання, викрадення і штурм ізраїльського кібуцу, опублікували Associated Press, Reuters, CNN та The New York Times.
Після матеріалу HonestReporting редакції AP і Reuters заявили, що їм не було заздалегідь відомо про атаку, а їхня роль полягає лише у висвітленні новин. Reuters також наголосило, що в нього не було до цього жодних зв'язків із цими фотографами.
CNN заявила, що розірвала договір з одним із фотографів, згаданих у матеріалі, водночас зазначивши, що не знайшла “жодних підстав сумніватися в журналістській точності його роботи”.
Help us be even more cool!