Асоціація журналістів Німеччини вимагає від України та РФ надати воєнкорам доступ на фронт
Асоціація журналістів Німеччини (DJV) закликала Росію та Україну дозволити воєнним журналістам доступ до фронту. Про це йдеться в заяві асоціації, оприлюдненій 18 квітня на її сайті.
"Це єдиний спосіб для світової громадськості отримати чітку та незалежну картину того, що відбувається на війні", – йдеться в заяві.
Причиною звернення асоціація називає нове розпорядження українського військового керівництва (зміни правил акредитації ЗСУ та запровадження трьох зон перебування. – Ред.), які "не допускають акредитованих журналістів на передову та обмежують доступ".
Також асоціація зазначила, що Росія з початку повномасштабного вторгнення в Україну заборонила незалежним ЗМІ відвідувати зони бойових дій і робити репортажі звідти.
Голова DJV Франк Юбералл зауважив, що на передовій мають перебувати лише особливо досвідчені та досвідчені воєнні кореспонденти.
"Наслідки цієї жахливої війни для всього світу відчуваються в усіх країнах. Незалежні та нефільтровані звіти про те, що відбувається на фронті, є незамінними для інформування людей та формування думок", – вважає він.
Зазначимо, що, відповідно до українського законодавства, пункти пропуску на тій ділянці українсько-російського кордону, що пролягає на окупованих територіях, не працюють. Також їх закрито в Криму. Потрапити легально на окуповані території можна лише з боку підконтрольної Україні території, маючи відповідний дозвіл.
Раніше ІМІ повідомляв, що знімальна група телеканалу France 24 відвідала табір, де проходять підготовку російські окупаційні війська, які воюють в агресивній війні проти України. У сюжеті журналіст назвав "ворожим" контрнаступ України, натомість військові РФ хвалилися, що їхня зброя краща за західну. Після розголосу France 24 видалив цей сюжет.
27 лютого внесено зміни до наказу №73 Головнокомандувача Збройних сил України щодо взаємодії зі ЗМІ під час воєнного стану. Згідно зі змінами, акредитація журналістів здійснюватиметься тільки на строк до шести місяців, і для перебування медійників на фронті відтепер передбачено три зони: "зелену", "жовту" та "червону".
20 березня Медіарух, українські та іноземні журналісти заявили про неприпустимість нових надмірних обмежень роботи медіа під час дії воєнного стану і закликали негайно нормалізувати ситуацію з доступом до висвітлення бойових дій і їхніх наслідків.
Зняти обмеження для журналістів щодо доступу до висвітлення бойових дій закликала і міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів".
Help us be even more cool!