Американські спецслужби зламали близько 50 тисяч комп'ютерних мереж по всьому світу
Агентство національної безпеки (АНБ) США розмістило шпигунське програмне забезпечення на ресурсах більш ніж 50 тисяч комп'ютерних мереж по всьому світу. Такі нові матеріали, отримані від екс-працівника АНБ Едварда Сноудена, опублікувалло голландське видання NRC, cybersecurity.ru.
Сноуден передав NRC нові дані, а також презентацію АНБ, зроблену у PowerPoint, де наводять детальні дані з прив'язкою до мапи, щодо шпигунського софта, що працює в заражених мережах по всьому світу.
Також в публікації йдеться, що зараженням мереж АНБ займалося з відома уряду США, і обидві сторони прекрасно розуміли, що займаються незаконною діяльністю. У NRC кажуть, що звернулися 24 листопада за коментарями до Вашингтона, але там відмовилися що-небудь коментувати. Між тим, у документах сказано, що АНБ активно збирало дані з заражених мереж і неодноразово передавало інформацію з них до Вашингтона.
На сайті АНБ йдеться, що відомство веде реалізацію програми Computer Network Exploitation (CNE), причому, ця програма є одним з основних напрямків діяльності АНБ. Згідно з даними офіційної заяви, відомство збирає дані "з цільових або ворожих інформаційних систем або мереж". У серпні повідомлялося, що в АНБ було створено "хакерський підрозділ" під назвою Tailored Access Operations, який займався зломом зарубіжних ІТ-ресурсів і розміщував на них шпигунське програмне забезпечення для крадіжки даних і моніторингу активності.
Наголошується, що уряд Нідерландів був однією з цілей АНБ, і щодо влади країни Вашингтон вів активні програми шпигунства. Також ідеться, що багато шпигунських програм реалізовували країни, що входять у так званий Five Eye Nations - США, Канада, Великобританія, Австралія і Нова Зеландія.
Help us be even more cool!