23,3% українців вважає звернення до ЗМІ найефективнішим способом захисту прав людини – опитування
23,3% опитаних українців вважають звернення до засобів масової інформації найефективнішим способом захисту прав людини в Україні. Про це свідчить дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зокрема, на запитання, чи були ситуації, коли права респондентів чи їхніх близьких порушували, 8,8% відповіли, що їх порушують постійно, 20% – порушення іноді відбуваються, 19% – порушення відбуваються епізодично (один-два рази), 35,9% – порушень не відбувалося, а 16,4% не змогли визначитися з відповіддю на запитання.
Водночас лише 19,3% опитаних заявили, що намагалися в разі порушення прав захищати їх і здебільшого це виходило, 40,7% намагалися захищати, але переважно спроби були марними, а 40% не намагалися захищати своїх прав.
Що стосується захисту прав людини в Україні, то 23,3% вважають найефективнішим способом звернення до засобів масової інформації, 20,9% – звернення до суду, 19,6% – звернення до Європейського суду з прав людини, 16% – звернення до родичів і пошук потрібних знайомств, 15,4% – звернення до поліції, 14,3% – звернення до прокуратури, 13,1% – звернення до міжнародних організацій, 12,8% – звернення до адвокатів, 3,7% – вирішувати все власними силами, зокрема із застосуванням зброї, якщо необхідно, а 21,5% вважають, що взагалі немає способів захистити свої права.
Дослідження проведене з 6 до 19 жовтня 2020 року Центром прав людини ZMINA та Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.
Опитування проводилося в усіх областях України, окрім непідконтрольних уряду територій. Загалом опитано 2002 респонденти методом особистого інтерв'ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Help us be even more cool!