ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У вересні ІМІ зафіксував в Україні 13 випадків порушень свободи слова

01.10.2021, 13:12
Фото – eeas.europa.eu
Фото – eeas.europa.eu

У вересні експерти ІМІ зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова. З них вісім стосувалися фізичної агресії проти журналістів. 

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації "Барометр свободи слова" *.

Найбільше порушень зафіксовано в категоріях "перешкоджання" (вісім) та "кіберзлочини" (чотири). Також зафіксовано один випадок юридичного тиску.

Серед перешкоджань – недопуски журналістів на судові засідання, як-от у Дніпрі (журналістів не пустили на судове засідання в справі про побиття телеоператорів) та Чернігові (судова охорона не пускала журналістів на суд у справі проти Нацкорпусу).

Також ІМІ зафіксував недопуск журналістів до міських рад – у Полтаві (охоронці не пускали журналістів до міськради, де відбувались обшуки СБУ) та Запоріжжі (журналістів попросили залишити відкрите засідання в міськраді).

Канал "Прямий" повідомив, що їхні журналісти не мали доступу на заходи, які організовував Офіс президента в США. У Харкові журналістів не пустили партійну конференцію, де відбувалося висунення кандидата на посаду міського голови.

З чотирьох випадків кіберзлочинів два стосувалися DDoS-атак на сайт інтернет-видання "Букви", який двічі за один тиждень зазнав кібератак. Крім того, кількаденної DDoS-атаки зазнав запорізький сайт Ipnews.

Проти головного редактора харківського онлайн-журналу "Люк" Дмитра Кузубова та телеграм-каналу видання організували спам-атаку через публікацію відеокліпу на підтримку ЛГБТ. Особисті дані та заклики до атаки поширювали в праворадикальних телеграм-каналах.

Порушення стались у восьми регіонах країни. Зокрема, у Києві зафіксовано три випадки, по два випадки – у Запоріжжі, Харкові та на Миколаївщині, та по одному – у Дніпрі, Полтаві, Чернігові та на Хмельниччині.

Порушували права журналістів приватні особи, місцева та судова влади, Офіс президента. 

Отже, з початку року ІМІ зафіксував 139 випадків порушень свободи слова, 73 випадки перешкоджання, 17 побиттів, 12 погроз, 11 обмежень доступу до інформації та 10 кіберзлочинів.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці "Барометр свободи слова".

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network у партнерстві з міжнародною організацією Freedom House. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!