ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Чи можна отримати службову інформацію за інформаційним запитом?

11.05.2012, 00:38
Можна, оскільки закон передбачає, що будь-яка інформація, яка міститься в державних органах не може бути автоматично закритою. Пунктом 3 ст.21 Закону “Про інформацію” встановлено, що “порядок віднесення до <…> службової інформації, а також порядок доступу до неї регулюються законом”. Попри це, як це часто буває у “підзаконній” Україні, жодного єдиного порядку віднесення інформації до службової не встановлено ні цим Законом, ні Законом “Про доступ до публічної інформації”, ні ще якимось законом.

Перш за все, основним критерієм, чи може відноситись дана інформація до службової, є трискладовий тест. Доступ до інформації може бути обмежений лише у сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно або для підтримання авторитету та неупередженості правосуддя

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Існують категорії інформації, які можуть вважатись службовою:

- міститься в документах суб’єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності установи або зі здійсненням контрольних наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або процесу прийняття рішень.

 

Важлива ознака такої інформації полягає в тому, що вона визначається саме через документи, у яких вона міститься. Такі обмеження застосовуються для того, щоб надати можливість державному органу не розповсюджувати інформацію про певні рішення до їх прийняття, після чого вона стає відкритою - зібрана в процесі оперативно розшукавої, контррозсвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Важлива умова обмеження доступу до публічної інформації полягає в тому, що таке обмеження можна допустити лише у випадку, коли воно відповідає вимогам трискладового тесту і вирішується в кожному індивідуальному випадку.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!