Журналістка з Луцька, на яку напав експосадовець, отримала компенсацію

Через чотири роки після перешкоджання діяльності журналістка з Луцька Людмила Яворська отримала компенсацію за моральну шкоду – 1 грн. Таку символічну суму стягнули за рішенням суду з експосадовця Георгія Штефанеси за напад на неї.
Про це представниці Інституту масової інформації у Волинській області Маї Голуб повідомила журналістка і керівниця проєкту misto.media Людмила Яворська.
Як розповіла Людмила Яворська, наразі виконавча служба стягнула з експосадовця лише моральну шкоду, витрати на адвоката ще ні. На компенсацію за правову допомогу журналістка ще чекає.
“У жовтні 2024 року Верховний Суд розглядав касаційну скаргу Штефанеси за перешкоджання журналістській діяльності, суд остаточно визнав його винним. У решті справи, щодо зловживань під час ремонтів доріг у Підгайцівській громаді, справу відправили на повторний розгляд в апеляційний суд. Разом з тим Верховний Суд залишив чинним вирок щодо мого цивільного позову як потерпілої про відшкодування моральної шкоди та витрат на правову допомогу”, – розповіла Яворська.

Також журналістка пояснила, що оцінила моральну шкоду в розмірі 1 грн, адже не хоче “брудних грошей”.
“Оскільки я розуміла, що протягом років Георгій Штефанеса та його родина незаконно збагачувалися за кошт розкрадання підгайцівського бюджету, тому не хотіла отримувати ці гроші. 1 гривня – символічна сума, мені важливо було встановити сам факт для відновлення справедливості”, – додала Людмила Яворська.
Передісторія
4 січня 2021 року в селі Підгайці Волинської області проєктний менеджер Підгайцівської сільської ради Георгій Штефанеса накинувся з кулаками на журналістку Людмилу Яворську, яка приїхала до сільради для отримання коментарів у депутатів щодо ситуації з ремонтом на одній з вулиць, а також зареєструвати запит на доступ до інформації.
19 квітня 2023 року Луцький міськрайонний суд Волинської області засудив Георгія Штефанесу за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 1 ст. 171 ККУ), а також за розтрату майна і заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у великих розмірах та організувавши злочинну групу (ч. 3 і 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27 Кримінального кодексу України).
На підставі ч. 1 ст. 70. ККУ за сукупністю кримінальних правопорушень через поглинення менш суворого покарання суворішим Штефанеса отримав п'ять з половиною років в'язниці та заборону обіймати певні посади впродовж трьох років.
Згодом Штефанеса просив у Волинському апеляційному суді скасувати вирок суду першої інстанції, проте 14 грудня 2023 року Волинський апеляційний суд залишив чинним вирок суду першої інстанції.
За словами Людмили Яворської, відразу після засідання апеляційного суду Штефанеса виїхав з України й зараз переховується за кордоном. У січні 2024 року Георгія Штефанесу оголосили в розшук.
У 2024 році Георгій Штефанеса звернувся до Верховного Суду з проханням зупинити виконання вироку Луцького міськрайонного суду від 19 квітня 2023 року на час розгляду його скарги. Також просив скасувати рішення Волинського апеляційного суду від 14 грудня 2023 року.
Help us be even more cool!