ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Жінки в медіа" презентували дослідження "Недооцінена загроза: гендерна дезінформація щодо українських журналісток"

Фото – колаж ГО "Жінки в медіа"
Фото – колаж ГО "Жінки в медіа"

Громадська організація "Жінки в медіа" оприлюднила дослідження "Недооцінена загроза: гендерна дезінформація щодо українських журналісток".

Як зазначають в організації, його проводили, щоб дослідити явище гендерної дезінформації в Україні. Це одна з перших ґрунтовних спроб дослідити питання гендерної дезінформації, зокрема щодо українських журналісток, під час російської військової агресії в Україні.

"Через відсутність уваги до проблеми гендерної дезінформації як з боку держави, конкретних інституцій, почасти медіа, жінки, які піддаються інформаційним атакам, змушені сам на сам боротися із проблемою та її наслідками, що у довгостроковій перспективі може призвести до зниження рівня залученості жінок у суспільно-політичні процеси. Порушуючи важливі теми і виборюючи права інших, медійниці не завжди готові боротися за свої, адже прецеденти публічного виявлення і відповідного реагування на саме гендерну дезінформацію – це поки що окремі кейси, а не систематичне реагування", – зазначають авторки дослідження.

Дослідження підготувала ГО "Жінки в медіа" в межах проєкту "Голоси України", що був реалізований Європейським Центром свободи преси й медіа (ECPMF) за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

"Ми сподіваємося, що інформація, оприлюднена в цій роботі, сприятиме видимості проблеми гендерної дезінформації та допоможе знайти шляхи її подолання. Сподіваємося, що цю інформацію використають для складання програм допомоги та підтримки жінкам-журналісткам в Україні", – додають авторки дослідження.

Авторки дослідження – Ліза Кузьменко, медіаекспертка, голова ГО "Жінки в медіа", членкиня Комісії з журналістської етики, а також завідувачка кафедри стратегічних комунікацій та прикладної лінгвістики Національної академії Служби безпеки України Лариса Компанцева.

Liked the article?
Help us be even more cool!