ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Закон про доступ до публічної інформації внесе зміни у 53 закони

15.05.2012, 02:15
Кабінет Міністрів 14 травня зареєстрував у парламенті законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації» № 10455.
 
Цей законопроект Кабмін схвалив на своєму засіданні 7 травня. Його розроблено з метою приведення деяких законодавчих актів України у відповідність із законами «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації», що було передбачено прикінцевими положеннями цих документів, ухвалених іще 13 січня 2011 року.
 
«Проектом Закону України пропонується внести зміни до: Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та до 53 законів України», - йдеться у пояснювальній записці.
 
Зокрема, згідно зі ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення неоприлюднення відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати тощо, обов'язковість оприлюднення яких передбачено частиною другою статті 12 закону «Про засади запобігання і протидії корупції», тягне за собою «накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
А порушення закону «Про доступ до публічної інформації», а саме: ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, «тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
За обмеження ж доступу до інформації, якщо це прямо заборонено законом, - накладається «штраф на посадових осіб від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
Незаконна ж відмова в прийнятті та розгляді звернення, інші порушення законодавства про звернення громадян, «тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». А за повторне вчинення такого ж порушення протягом року передбаченого цією ж статтею (за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню), буде накладено штраф на посадових осіб «від шістдесяти до вісімдесяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин».
 

Телекритика

 

 
Liked the article?
Help us be even more cool!