ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За побиття журналістів під час Майдану можуть нікого не покарати - юристи

14.04.2014, 13:37

Кримінальне провадження у справі про побиття журналістів і учасників Майдану найближчим часом можуть закрити. Таку інформацію отримала група юристів, яка з ініціативи ЛІГАБізнесІнформ у цьому слідчому процесі захищала права 12-ти журналістів, побитих 1 грудня під час сутичок бійців "Беркуту" та громадян на вулиці Банковій у Києві.

Загалом тоді від дій працівників спецпідрозділу "Беркут" постраждали до 50 співробітників ЗМІ, у тому числі й фотокореспондент Ліги Олександр Перевозник.

Про те, що ніякого просування у справі побитих журналістів немає, в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ заявив генерал міліції, депутат Геннадій Москаль.

“Зовсім ніхто не покараний, і жодного прогресу по цих справах немає. Відомі прізвища усіх, хто керував побиттям людей 1 грудня на Банковій і в усі інші дні. Але всі вони втекли швидше за Януковича”, - сказав він.

За неофіційною інформацією, яку отримали адвокати, прокуратура готується закрити або вже закрила кримінальну справу, пов'язану з побиттями журналістів під час Майдану.

Про це, пише Ліга, свідчать і непрямі ознаки: слідчі не викликають адвокатів і їхніх клієнтів для участі у слідчих діях, із порушеннями термінів і ухильно відповідають на адвокатські запити, закривають інформацію, ігнорують зустрічі.

"На сьогодні жодного адвоката, який був у нашій групі, не запросили для участі у слідчих діях, і при новій владі теж. Чи проводяться вони, нам невідомо", - сказав Денис Овчаров, який веде справу фотокореспондента Анатолія Степанова.

Адвокати вважають, що після прийняття Верховною Радою 21 лютого 2014 року закону про компенсацію, яким визнаний розмір державної допомоги постраждалим в залежності від тяжкості тілесних ушкоджень та сім'ям загиблих на Майдані, влада вирішила просто визнати провину державного апарату й виділити гроші постраждалим, але це може завадити встановити конкретних винних.

Координатор юридичної групи з захисту постраждалих журналістів Артем Афян припускає, що "держава не хоче додаткового ослаблення силового апарату" у нинішній ситуації.

Адвокат журналіста Олександра Заклецького Віталій Титич упевнений: процесуально справу збираються поховати.

"Сам факт об'єднання декількох кримінальних справ із різними кваліфікаціями – це механізм провалу справи. У такому контексті в неї немає жодної судової перспективи: уявіть собі, припустімо, що в одній справі проходять півтори тисячі звинувачуваних і близько п'яти тисяч потерпілих, яким може бути судове провадження?", - сказав він.

Справу журналістів, побитих на Банковій 1 грудня, слідство об'єднало зі справами цивільних осіб. Потерпілим, які приходили у МВС, відмовляли в прийнятті заяви про злочин і внесення її у ЄРДР за конкретним фактом, а пропонували підписати заяву про визнання потерпілим у вже відкритій справі №1056.

Це кримінальне провадження було внесене у ЄРДР за двома статтями – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і перевищення службових повноважень.

"Відповідно, у якості потерпілих туди потрапили і журналісти, і просто побиті громадяни… Ми розуміли, що такі "хитрощі" слідства спрямовані на ослаблення процесуальних можливостей наших клієнтів. Але ситуація була такою, що треба було увійти хоч у якийсь слідчий процес", - пояснює Титич.

За словами Афяна, зараз покарання для винних прагнуть не стільки потерпілі, скільки суспільство, яке стало мимовільним свідком злочинів.

Українська правда

Liked the article?
Help us be even more cool!