ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

З’явилася мапа просторів з українськими книжками за кордоном

15.03.2023, 13:41
Фото – Ukrainian Bookshelves Worldwide
Фото – Ukrainian Bookshelves Worldwide

У межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide створили мапу з 388 просторами за кордоном, де розміщені українські книжки. Це проєкти про літературу й читання "Читомо" й Litсentr, повідомляє Громадське радіо.

Наразі на мапі представлено простори з 22 країн світу, а саме: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Південної Кореї, Португалії, Республіки Кіпр, Румунії, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії.

Близько 85% з опитаних українських книжкових полиць створили після 24 лютого 2022 року.

70% цих просторів існують при бібліотеках. Також їх створюють при громадських, благодійних організаціях, фондах, спілках, освітніх закладах, інформаційних просторах, центрах для біженців. Інші 6,5 % розподілені між посольствами, видавничими будинками, книгарнями і закладами культури.

"Перебуваючи в крихкому та загрозливому стані, українська книговидавнича сфера залишається мужньою, видавництва, незалежні ініціативні групи та бібліотекарі організовують книжкові полиці за кордоном, щоб допомогти українським дітям-біженцям та їхнім батькам відчути зв’язок із втраченими домівками та далекою батьківщиною", – розповіла координаторка дослідження проєкту Поліна Городиська.

Наразі на сайті можна ознайомитися з мапою полиць, текстом дослідження про їхню діяльність, а також порадником для створення української книжкової полиці та книжковими добірками, якими ви можете наповнити полиці.

"Якщо раніше бібліотеки закуповували лише російську книгу, а читачі давно звикли, що українську навіть у відділі "літератури іноземними мовами" годі й шукати, – ми віримо, що завдяки волонтерам, громадським об’єднанням та, звісно ж, надзвичайно якісній продукції українських видавництв ця ситуація суттєво змінилась. Українська книжка повинна бути помітною за кордоном", – каже Оксана Хмельовська, головна редакторка сайту "Читомо".

Як повідомляв ІМІ, у США заблокували російську піратську бібліотеку та арештували її засновників.

Liked the article?
Help us be even more cool!