ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

З порядку деного ВР зник проект постанови по "Зеонбуду"

08.04.2014, 15:29

Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Микола Томенко звернув увагу на зникнення з порядку денного засідання парламенту 8 квітня проекту постанови № 4401 щодо провайдера цифрового телебачення «Зеонбуд». Про це повідомляється на сайті Томенка.

При цьому на парламентському порталі в картці законопроекту вказано останній стан: «відхилено та знято з розгляду», хоча парламент проекту ще не розглядав.

Він нагадав, що Комітет запропонував парламенту прийняти постанову, згідно з якою необхідно буде перевірити, хто є реальним власником цієї компанії і наскільки покриття мережі цифрового мовлення відповідає заявленому «Зеонбудом».

«Таку позицію щодо необхідності громадського та державного втручання в діяльність цієї компанії-монополіста, зареєстрованого на Кіпрі, заявляють абсолютна більшість громадських структур та медіаспільнот. Натомість дана постанова ніяк не може потрапити до порядку денного Верховної Ради», – зауважив Томенко.

“Так, ще вчора було поінформовано, що ця Постанова розглядатиметься сьогодні, але вночі вона «зникла» з порядку денного. У мене запитання до Апарату Верховної Ради та керівництва парламенту: чому ви вирішили, що неактуальними питаннями є захист громадян, які невідомо, в який спосіб будуть переглядати телебачення в період «цифрового життя» України з 2015 року, інтереси медіаспільноти, яка незадоволена і не розуміє, що відбувається на цьому ринку, та інтереси загальнонаціональних та регіональних мовників, які платять шалені тарифи за майбутню послугу?”, - зазначив він.

Томенко з посиланням на медіаекспертів нагадав, що співвласниками «Зеонбуду» є син екс-президента Олександр Янукович, а також фінансова група Р. Ахметова та Д. Фірташа. «Водночас дійшло вже до того, що прес-служба «Зеонбуду» зробила заяву, що названих осіб серед власників немає. Ми зобов’язані дізнатися про реальних власників цієї компанії-монополіста цифрового мовлення. Тим більше, враховуючи небезпеку того, що, наприклад, ними можуть виявитися громадяни Росії чи бізнес-структури В. Путіна, який з наступного року може стати монопольним власником телебачення України», – зазначив Микола Томенко.

Нагадаємо, 11 березня у Верховній Раді було зареєстровано проект постанови № 4401 «Про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України у відповідності з вимогами чинного законодавства». Відповідно до цього проекту Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має забезпечити загальнонаціональним мовникам мовлення у відкритому некодованому вигляді в ефірній цифровій телемережі. Генеральна прокуратура повинна перевірити законність надання Нацрадою ліцензій на цифрове мовлення компанії «Зеонбуд». Антимонопольний комітет у разі виявлення випадків порушення «Зеонбудом» законодавства про захист економічної конкуренції має розглянути питання щодо усунення винною особою наслідків порушення цього законодавства. А НКРЗІ має провести перевірку зони покриття мультиплексів МХ-1, МХ-2, МЗ-3, МХ-5, поінформувати, чи відповідає покриття заявленим 95% населення, а також оприлюднити всі дозвільні документи на експлуатацію радіоелектронних засобів ТОВ «Зеонбуд», пише Телекритика.

Liked the article?
Help us be even more cool!