ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ЄСПЛ розгляне скаргу про неефективне розслідування побиття редактора ЗОВу

28.08.2020, 11:20
Фото - фейсбук Всеволода Новохатько
Фото - фейсбук Всеволода Новохатько

Європейський суд з прав людини розгляне скаргу щодо неефективного розслідування справи про побиття редактора дніпровського сайту “ЗОВ” та активіста Всеволода Новохатька.

Про це Радіо Свобода повідомив 28 серпня Всеволод Новохатько.

Він зазначив, що звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на порушення його прав: кримінальне провадження щодо його побиття, яке сталось понад два роки тому, досі не розслідуване.

“ЄСПЛ підтвердив отримання моєї скарги на порушення прав у справі щодо нападу на мене, саботажу розслідувань правоохоронцями та ряду інших порушень”, – повідомив Новохатько.

Як повідомляв ІМІ, 24 травня 2018 року в Дніпрі група молодиків напала на громадського активіста і редактора ЗОВ (“Закон один для всіх”) Всеволода Новохатька.

Потерпілий пов’язує інцидент зі своєю журналістською діяльністю, зокрема публікаціями на сайті ЗОВ та в інших місцевих ЗМІ. Справу відкрили за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу – "Умисне легке тілесне ушкодження".

Після нападу Новохатько також написав заяву на посадовців патрульної поліції й через суд домігся відкриття кримінального провадження. 2 жовтня 2018 року було відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (“Зловживання владою або службовим становищем”).

Проте 31 жовтня 2018 року ця справа була закрита постановою слідчого, про що його як заявника не поінформували.

Бабушкінський районний суд Дніпра за позовом Новохатька скасував постанову слідчого про закриття справи щодо побиття журналіста.

У квітні 2019 року справу закрили вдруге, він оскаржив це в суді, адже вважає, що воно відбулося з численними порушеннями.

6 грудня 2019 року редактор дніпровського сайту “ЗОВ” (“Закон один для всіх”) та активіст Всеволод Новохатько заявив про саботаж правоохоронців у розслідуванні нападу на нього в травні 2018 року.

1 квітня 2020 року редактор дніпровського сайту "ЗОВ" та активіст Всеволод Новохатько повідомив, що півтора місяця чекав на витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо внесення заяви про можливу бездіяльність поліції щодо розслідування його побиття.

Центр стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) готував у квітні 2020 року подання до Європейського суду з прав людини щодо неефективного розслідування справи про побиття редактора дніпровського сайту "ЗОВ" та активіста Всеволода Новохатька.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!