ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Влада Білорусі повідомила, через які саме публікації заблокувала TUT.BY

11.06.2021, 11:32
Фото – TUT.BY
Фото – TUT.BY

Популярний у Білорусі сайт новин TUT.BY заблокували через п’ять матеріалів про діяльність білоруського фонду допомоги затриманим BYSOL.

Про це на одному зі своїх "дзеркал" повідомляє саме видання, яке посилається на копію наказу Міністерства інформації Білорусі, інформує Радіо Свобода.

Згідно із законом, у Білорусі заборонено поширення інформації від імені організацій, які не пройшли державної реєстрації. BYSOL є однією з таких організацій. Її заснували в серпні 2020 року Олексій Леончик і Андрій Стрижак з метою допомагати затриманим на мітингах білорусам.

Проти співзасновників ініціативи відкрито кримінальну справу про фінансування екстремістського формування і порушення громадського порядку. Організація BYSOL, на думку слідчих, "займається фінансуванням страйкомів підприємств, деструктивних дворових спільнот, так званих фондів медичної, спортивної та культурної солідарності". У Слідчому комітеті вважають, що BYSOL також фінансував "екстремістське формування, створене у вигляді об’єднання деструктивних дворових чатів".

Стрижака і Леончика оголошено в розшук.

Редакція TUT.BY зазначає, що у всіх п’яти публікаціях була інформація про роботу фонду, але від його імені видання не виступало, а також не розміщувало реквізитів для переказу грошей або закликів жертвувати кошти.

"Відповідно до журналістських стандартів згадані матеріали не використовували одне джерело інформації, а залежно від теми там же використовувалася інформація від офіційних осіб і відомств країни, інших ЗМІ", – пишуть журналісти.

Видання зазначає, що і раніше отримувало попередження від міністерства, але мало час на зміну матеріалів. У випадку з наказом Міністерства інформації Білорусі про блокування журналістам не дали часу на реакцію

Як повідомляв ІМІ, 18 травня Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до інтернет-ресурсів TUT.BY. 

Того ж дня портал TUT.BY повідомив, що до його офісу прийшли співробітники департаменту фінансових розслідувань Комітету державного контролю. Також силовики прийшли до кількох редакторів, зокрема до головної редакторки порталу Марини Золотової. 

Департамент фінансових розслідувань Комітету державного контролю порушив щодо посадових осіб ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” (портал TUT.BY) кримінальну справу про ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. Справу порушено за ч. 2 ст. 243 КК (ухилення від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі). Затримано 15 осіб.

З 19 січня 2021 року TUT.BY втратив статус ЗМІ.

Із грудня 2020 року Економічний суд Мінська ухвалив рішення про позбавлення порталу TUT.BY статусу засобу масової інформації. Зі свого боку портал подав апеляційну скаргу на рішення Економічного суду Мінська.

29 вересня 2020 року Міністерство інформації Білорусі позбавило на три місяці з 1 жовтня видання TUT.BY статусу засобу масової інформації.

18 вересня 2020 року міністерство звернулося до суду з позовом про припинення випуску видання TUT.BY.

Liked the article?
Help us be even more cool!