ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Віцеспікер Ради: Парламент може поширити гендерні квоти на посади держслужби

Верховна Рада розглядає можливість поширення гендерних квот на посади державної служби.

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко 22 листопада під час сьомого Українського жіночого конгресу “Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови”, передає Укрінформ.

“Наразі в парламенті триває активна дискусія, як досвід виборчих квот розширити на всю публічну службу”, - поінформував він.

Водночас Корнієнко наголосив, що в Україні в публічній службі існує величезна проблема, адже наявна “перевернута піраміда по співвідношенню жінок-чоловіків”.

“У нас держслужбовців категорії “В”, найнижчого рівня, - 65% жінок, а серед 150 посад категорії категорії “А”, може, дві-три жінки”, - сказав він.

Водночас, підкреслив Корнієнко, в уряді України ситуація краща, адже майже 40% керівних посад обіймають жінки.

Проте він зауважив, що наразі достеменно невідомо, як правильно це “заквотувати”, тому що такі дії можуть бути порушенням європейських рамок щодо рівного доступу до держслужби.

“Я думаю, що нам не потрібно якусь особливу створювати історію законодавчу, ми просто маємо встановлювати квоти, такі як ми встановили раніше”, - додав віцеспікер.

Нагадаємо, ще у 2021 році голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина допускала можливість упровадження на державній службі гендерних квот. За її даними, на той період в категорії “А” (вищий корпус державної служби) було 33,3% жінок (60 осіб), у чоловіків відповідно - 66,7% (120 осіб). У категорії “Б” - жінок 68,6% (29 тис. 518 осіб), а чоловіків - 31,4% (13 тис. 496 осіб). У категорії “В” переважно жінки - 78,3% (104 тис. 404 осіб), а чоловіків лише 21,7% (28 тис. 929 осіб).

Довідково. Згідно з Законом “Про державну службу”, встановлюються такі категорії посад державної служби: “А”, “Б” та “В”.

Категорія “А” - (вищий корпус державної служби)

Категорія “Б” - посади: 

  • керівників та заступників керівників державних органів, керівників державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію АР Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;
  • керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів.

Категорія “В” - інші посади державної служби, не віднесені до категорій “А” і “Б”.

Liked the article?
Help us be even more cool!