ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Двоє чоловіків, які напали на волонтерку через українську мову, відбулись іспитовим строком

Оболонський районний суд Києва призначив покарання у вигляді позбавлення волі на два роки двом чоловікам, які напали на волонтерку в столиці через те, що вона говорила українською. Водночас суд звільнив обох від покарання з іспитовим строком на два роки. 

Таке рішення суд ухвалив 25 листопада, повідомляє Watchers.

Суд визнав чоловіків винними в груповому хуліганстві (“порушення громадського порядку, вчиненого групою осіб, з мотивів неповаги до суспільства, що супроводжувалося зухвалістю до потерпілої”, ч. 2 ст. 296 КК України). 

Прокурор Дмитро Янчук у дебатах просив засудити обох до двох років позбавлення волі з іспитовим строком на два роки через пенсійний вік. Він аргументував це тим, що злочини скоєно на ґрунті ненависті до української мови та українських людей.

Обвинувачені в нападі на волонтерку. Фото – Київська міська прокуратура

Потерпіла волонтерка Наталя підтримала вимогу прокурора щодо покарання. Вона звернула увагу на свій стан здоровʼя, який погіршився після події: своєю агресією нападники завдали їй не тільки фізичної шкоди, а й шкоди моральної. 

Під час судового розгляду один обвинувачений пояснив свою поведінку “психоневрологічним станом”, а потім – нібито щиро перепрошував. Інший підсудний заперечував, що бив жінку. В дебатах він стверджував, що жінка “вдарилась обличчям об його руку”.

Пізніше в дебатах один нападник спершу перепросив, а потім, дивлячись на потерпілу, почав стверджувати, що нібито “сам упасти не міг”. Другий обвинувачений у дебатах заявив, що не відчуває своєї провини. 

Адвокати обох підсудних просили виправдати своїх підзахисних. 

Додатково суд зобовʼязав Салюка та Коваленка: 

  • періодично зʼявлятися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • не виїжджати за межі України;
  • повідомляти про зміну місця проживання. 

Обвинувачені не захотіли відповідати щодо того, чи планують подавати апеляційну скаргу. 

Передісторія

У Києві 2 червня 2024 року двоє чоловіків напали на волонтерку, яка поверталася з прощання із загиблою парамедикинею Іриною Цибух. Чоловіки агресивно відреагували на те, що вона відповіла їм українською мовою. За даними слідства, один підозрюваний наздогнав дівчину і вихопив у неї телефон, щоб вона не могла його знімати, а згодом плюнув в обличчя. Інший – долонею вдарив жінку в ніс.

Згодом правоохоронці затримали 73-річного підозрюваного та повідомили йому про підозру в грубому порушенні громадського порядку, вчиненого групою осіб, з мотивів неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю щодо потерпілої (за ч. 2 ст. 296 КК України). Чоловікові загрожувало позбавлення волі строком до чотирьох років.

Оболонський райсуд Києва відправив його під цілодобовий домашній арешт. Його спільника правоохоронці затримали 7 червня.

Обвинувальний акт щодо двох чоловіків, 70 та 73 років, передали до суду в липні 2024 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!