ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Варнаву вилучили з чорного списку виключно за поданням СБУ – Мінкультури та інформполітики

17.06.2020, 12:48
Фото – 24tv.ua
Фото – 24tv.ua

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) повідомляє, що вилучило російську телеведучу Катерину Варнаву з Переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, виключно за поданням Служби безпеки України. Про це повідомляє пресслужба МКІП.

Як зазначає пресслужба, міністерство 13 березня отримало листа від СБУ від 06.03.2020 №2/5-331нт щодо зняття заборони в’їзду на територію України та вилучення з переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, Катерини Варнави.

У міністерстві нагадали, що вносять зміни до вищезгаданого переліку осіб виключно на підставі звернень Ради національної безпеки та оборони України, СБУ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до частини п'ятої статті 15 Закону України “Про кінематографію”.

“Тобто виключно за поданням Служби безпеки України відповідним наказом МКІП від 18 березня Катерину Варнаву було виключено з переліку. Процедура здійснюється автоматично, адже згідно законодавства повноваженнями “включати” чи “не включати” до списків МКІП не наділено. Міністерство здійснює оприлюднення переліку і оновлення”, – повідомляє відомство.

Як повідомляв ІМІ, 15 червня стало відомо, що російську телеведучу Катерину Варнаву указом від 18 березня 2020 року, який підписала тоді ще т. в.о. міністра культури Світлана Фоменко, вилучили з переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

11 червня Окружний адміністративний суд міста Києва залишив без розгляду позов Нового каналу до Служби безпеки України й Міністерства культури, молоді та спорту щодо вилучення російської телеведучої Катерини Варнави з переліку осіб, які загрожують нацбезпеці.

У березні 2017 року СБУ заборонила російській телеведучій, зірці Comedy Woman Катерині Варнаві в’їзд до України на п'ять років “у зв’язку з тим, що її дії суперечать інтересам забезпечення безпеки України”.

Медіа пов’язували заборону з відео, на якому учасниці Comedy Woman, зокрема Варнава, співали пісню про президента Росії Володимира Путіна під час концерту в Криму, який відбувся у 2016 році.

Катерина Варнава була співведучою Сергія Притули в шоу “Хто зверху?” на Новому каналі.

26 лютого 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в справі за позовом ТОВ “Новий канал” до СБУ та Міністерства культури, молоді та спорту щодо занесення громадянки Росії Катерини Варнави до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!