Уряд затвердив порядок реагування на кіберінциденти та кібератаки
Кабінет Міністрів України 4 квітня затвердив розроблений фахівцями Держспецзв’язку Порядок реагування суб'єктами забезпечення кібербезпеки на різні види подій у кіберпросторі. Документ ухвалено на виконання Плану реалізації Стратегії кібербезпеки України, повідомила пресслужба Держспецзв'язку.
"Порядок затверджує єдиний механізм впровадження суб’єктами забезпечення кібербезпеки операційних процедур реагування на кіберінциденти. Також він визначає чіткі й зрозумілі рівні критичності кіберінцидентів та етапи реагування на них", – зазначив заступник голови Держспецзв'язку Олександр Потій.
Затвердження порядку дасть можливість формувати процеси реагування на кіберінциденти та кібератаки відповідно до завчасно спланованих заходів з кіберзахисту, які спрямовані на:
- швидке виявлення та захист від кіберінцидентів і кібератак;
- належне інформування про такі події, запобігання, мінімізацію та усунення негативних наслідків;
- виправлення вразливостей, а також відновлення сталості й надійності функціонування інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, технологічних систем та інших об’єктів кіберзахисту.
Держспецзв'язку впродовж трьох місяців із дня набрання чинності постанови має затвердити методичні рекомендації щодо реагування суб'єктами кібербезпеки на зазначені в порядку події в кіберпросторі.
Як повідомляв ІМІ, дев’ять з десяти кібератак відбуваються через необережність чи відсутність знань у персоналу компаній.
В останньому звіті Держспецзв’язку зазначається, що російські хакери замість атаки на організації-цілі за допомогою фітингу почали зміщувати акцент на використання технічних вразливостей установ, які надають послуги операторам критичної інформаційної інфраструктури, зокрема розробників та інтернет-провайдерів.
За даними Інституту масової інформації, за рік великої війни журналісти та медіа зазнали 43 кібератаки.
Help us be even more cool!