ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У відкритий доступ потрапили телефони та адреси записаних на вакцинацію від COVID-19

25.03.2021, 12:18
Фото – inbusiness.kz
Фото – inbusiness.kz

У відкритий доступ потрапили телефони й місця проживання записаних на вакцинацію від COVID-19, повідомляють "Букви".

Як пише видання, вранці 24 березня пресслужба Міністерства в справах ветеранів опублікувала допис із роз’ясненнями щодо того, як учасники бойових дій зможуть вакцинуватися від COVID-19 поза чергою в разі наявності невикористаних доз вакцини. 

Пропонувалося два варіанти: телефоном через контакт-центр МОЗ або ж через координаторів при обласних державних адміністраціях та Центрі громадського здоров’я. У другому випадку було необхідно заповнити онлайн-форму.

Однак у деяких онлайн-формах, посилання на які залишило міністерство, кожен користувач міг побачити контактні дані інших записаних. На це звернув увагу журналіст Віктор Пічугін. 

Наразі відповідну публікацію видалено. Однак залишилася її кешована версія

У видаленому дописі Мінветеранів для майже кожної області України було запропоновано документ, розміщений на Google Docs, куди можна вписати свої контактні дані (ПІБ, адреса, телефон).

Для деяких областей це було реалізовано через онлайн-форму (як, до прикладу, зробила Закарпатська ОДА). А для інших (наприклад, Львівської) було запропоновано Google-таблицю. Водночас у таблицях, на відміну від форм, пропонувалося ще пояснити, чому особа-заповнювач форми вважає себе лідером громадської думки.

До того ж у варіанті з таблицею кожен міг вписати свої дані в документ, доступ до якого мали всі, хто мав на нього посилання. Відповідно, всі користувачі, що переходили за посиланням, бачили й контактні дані інших людей. 

Ось як це виглядало:

Скріншот – Viktor Fox / Facebook

Скріншот – Sean Brian Townsend / Facebook

У такий спосіб інформацію мали подавати мешканці Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської та Хмельницької областей.

Наразі доступ до документів у вигляді таблиць з даними вже закрито.

Скріншот Букви

Утім, шкода, яку було завдано тим, чиї дані потрапили у відкритий доступ, є непоправною.

Активіст і один з засновників "Українського кіберальянсу" Шон Браян Таунсенд пояснив, що ці документи неможливо буде видалити остаточно.

У коментарі "Радіо Свобода" речниця міністра в справах ветеранів Оксана Химич заявила, що це технічна помилка, а посилання в дописі міністерства розмістили ті, що надали ОДА.

"Ми брали цю інформацію із сайтів обласних державних адміністрацій. Є регіональні координатори, яких визначає звичайно не Міністерство ветеранів, і вони дали посилання, куди треба звертатись і вписувати свої дані. Ми зібрали ці дані. Це якийсь технічний збій", сказала Химич.

"Буквам" не вдалося взяти коментар у пресслужби Мінветеранів. Видання звернулося з проханням прокоментувати подію до речниці міністра Оксани Химич, а також надіслало запит до міністерства.

Liked the article?
Help us be even more cool!