ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Сербії скасували показ фільму Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі"

Фото – скриншот із трейлера фільму "20 днів у Маріуполі"
Фото – скриншот із трейлера фільму "20 днів у Маріуполі"

У Культурному центрі сербського міста Лазаревац скасували показ документального фільму українського журналіста Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі", Незалежна асоціація журналістів Сербії засудила цей крок.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на заяву асоціації.

"Незалежна асоціація журналістів Сербії засуджує тиск Сербської радикальної партії на Центр культури Лазареваца, який призвів до заборони показу документального фільму українського журналіста Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" на фестивалі Beldocs у Лазареваці.

Громадськості має бути зрозуміло, що захід, який забороняє поширення кінематографічного твору або інформації, може бути застосований лише компетентним судом за поданням прокурора", – йдеться в заяві.

"Незалежна асоціація сербських журналістів вважає поразкою те, що Культурний центр Лазаревац піддався тиску маргінальної політичної групи й вирішив зняти зі свого репертуару фільм, який без проблем був показаний на попередньому фестивалі Beldocs у травні цього року. Ми закликаємо владу відреагувати на незаконний тиск і забезпечити безперешкодний показ фільму", – додали незалежні сербські медійники.

За день до запланованого на 11 жовтня показу Сербська радикальна партія опублікувала на своєму сайті заяву, в якій "закликає керівництво муніципалітету міста Лазаревац і Культурного центру Лазаревац скасувати промоцію фільму українського журналіста Мстислава Чернова і звертається до компетентних органів з проханням не допустити промоцію цього фільму в будь-якому місці Сербії".

Оскільки радикали, за їхніми словами, підтримують Російську Федерацію, вони занепокоєні "просуванням цього вкрай антиросійського пропагандистського фільму режиму з Києва" і цікавляться, хто фінансує показ фільму, оскільки вхід на показ вільний.

Після цього показ фільму скасували. Організатори фестивалю Beldocs заявили, що не стоять за цим рішенням і що вони зроблять усе можливе, щоб показати цей фільм якнайшвидше.

"20 днів у Маріуполі" – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.

"Ми приїхали за годину до того, як Путін почав виступати і як почалося повномасштабне вторгнення. Ми ще жартували: "Росіяни починають атакувати десь о четвертій (а була вже третя година)". Ми думали: "Так, до Третьої світової залишається десь година. Нормально, встигаємо", – розповів в інтерв'ю ІМІ Мстислав Чернов.

Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лауреатами міжнародних нагород, зокрема Deutsche Welle Freedom of Speech Award (Німеччина), Knight International Journalism Awards (США), Biagio Agnes Award (Італія), Bayeux Calvados-Normandy Award (Франція), а також українських Премії імені Георгія Ґонґадзе та Премії "Української правди".

Вперше картина побачила світ на "Санденсі" – одному з головних фестивалів незалежного кіно в США – у секції World Cinema Documentary Competition. Стрічка здобула Приз глядацьких симпатій.

Українська прем'єра відбулася на фестивалі Docudays UA, де "20 днів у Маріуполі" став Найкращим фільмом Національного конкурсу, а також володарем Призу глядацьких симпатій.

Також картина отримала нагороди Міжнародного кінофестивалю в Клівленді (США), DocAviv (Ізраїль), Sheffield DocFest (Велика Британія), DocEdge (Нова Зеландія), премій Cinema for Peace (Німеччина) та Royal Television Society (Велика Британія).

Як повідомляв ІМІ, наприкінці липня 2023 року документальний фільм "20 днів у Маріуполі" вийшов у прокат у США.

Liked the article?
Help us be even more cool!