У Львові ректор музичної академії подав до суду на журналістів шести видань (оновлено)
Ректор Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігор Пилатюк подав до суду на ряд журналістів за поширення, на його думку, недостовірної інформації. 19 червня Галицький районний суд м. Львова відкрив провадження за позовом Пилатюка до журналістів про захист власної честі, гідності та ділової репутації. Про це повідомляється на сайті Незалежної медіа-профспілки України.
Львівський осередок Незалежної медіа-профспілки України вважає, що позов поданий із порушенням процедури та з метою тиску на свободу слова.
Позивач вимагає спростувати, на його думку, недостовірну інформацію про себе, висвітлену у матеріалах Наталії Дудко (Газета «Ратуша»), Юлії Ліщенко (Газета «Високий замок»), Сергія Бобри (Агенція інформації та аналітики «Гал-інфо»), Дениса Тимошенка (Gazeta.ua), газети «Новий погляд» та Інформаційного агентства «Galnet».
Обурення в Пилатюка викликало те, що у своїх матеріалах журналісти згадують про факти корупції, протекціонізму та політичної заангажованості ректора.
В НМПУ зазначають, що шляхом пред’явлення позову Пилатюк намагається всіляко «очистити» власну репутацію, чим здійснює тиск на працівників ЗМІ. Більше того, він порушив процедуру спростування недостовірної інформації, передбачену законом, адже спочатку був зобов’язаний звернутися до видань, які опублікували, на його думку, недостовірну інформацію.
Судове засідання у справі призначене на 2 липня об 11:30 у Галицькому районному суді міста Львова.
В коментарі ІМІ один з фігурантів справи, журналіст «Гал-інфо» Сергій Бобра розповів, що «вимоги спростувань зараз виглядають як намагання відбілювати свою репутацію за рахунок тиску на журналістів в судовому порядку». Він наголосив на тому, що його матеріал було створено на основі інтерв’ю зі студентами, які виступали проти обрання Пилатюка ректором і містив як коментарі студентів, так і самого керівника ВИШу. «Причин для судового позову в нього фактично немає, звинувачення звучали з вуст студентів, в статті подана його позиція, про спростування він не звертався. Тепер його знову обрано ректором і він взявся за журналістів» - акцентував журналіст. Сергій також додав, що з проханням спростувати інформацію, викладену в статті, ані до нього, ані до видання Ігор Пилатюк не звертався.
Не звертався ректор ВИШу і до журналістки «Високого замку» Юлії Ліщенко. «Коли я до нього подзвонила по коментар, то декілька днів відмовлявся, а потім нарешті вирішив "дати розлоге інтерв"ю", з якого я і взяла той коментар. Там була його думка і його спростування», - наголосила вона кореспонденту ІМІ.
Як повідомляє ZAXID.NET, Ігоря Пилатюка втретє обрали ректором Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка на позачергових виборах ректора 8 травня цього року. Вибори супроводжувалися пікетом під стінами академії. Тоді близько 40 громадських активістів, переважно з числа студентів академії, протестували проти переобрання на посаду Ігора Пилатюка, який очолює академію з 1999 року.
Позачергові вибори ректора ЛНМА були спровоковані тим, що Пилатюку закидали звинувачення у співпраці з Януковичем у 2004 році та використання службового становища. Сам ректор всі чутки назвав «полюванням на відьом», та оголосив про проведення виборів ректора академії достроково.
До цього, 17 березня, на сторінці «Євромайдан Львів» з’явилося повідомлення про те, що в академії створили ініціативну групу з викладачів та студентів, яка домагатиметься відставки Ігоря Пилатюка з посади ректора ЛНМА. Окрім співпраці з Януковичем у 2004 році, активісти закидали Пилатюку використання службового становища на користь власної сім’ї, а також володіння надмірною кількістю нерухомості – за їхньою інформацією,родина ректора володіє квартирою і трьома будинками.
Help us be even more cool!