ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Луцьку поліцейська кадрова комісія забороняла журналістам знімати засідання

08.09.2016, 12:28

6 вересня члени постійної поліцейської комісії, що діє при Головному управлінні Національної поліції України у Волинській області і займається його кадровою політикою, не хотіли пускати журналістів на своє засідання і забороняли проводити відеозйомку, повідомляє Громадське.Волинь.

Як пише видання, спочатку журналістів на вході в приміщення управління поліції не пропускав черговий. Згодом він пішов до членів комісії і повернувся з дозволом пропустити лише одного представника ЗМІ, якому мали пояснити, чому журналісти є небажаними на засіданні. Оскільки медійники відмовилися від цієї пропозиції і продовжували наполягати на своїй присутності, до них вийшов т.в.о. управління кадрового забезпечення ГУ НП Сергій Бурмеха. Службовець зазначив, “що ніяких кадрових призначень на засіданні комісії не передбачається, тож, мовляв, журналістам тут нічого робити”. Лише після появи начальника відділу зі зв’язків із громадськістю Віктора Гомоля журналістів пропустили у залу засідань.

Однак, коли журналісти зайшли в приміщення, голова поліцейської комісії Олександр Тиводар заявив, що їх ніхто не запрошував. Журналістка Громадського.Волинь Марія Доманська зауважила, що згідно зі ст. 51 ЗУ “Про національну поліцію України” засідання є відкритими, зав’язалася суперечка й Олександр Тиводар поставив на голосування право журналістів здійснювати відеофіксацію засідання. За заборону проголосували: начальник Управління патрульної поліції Луцька Олександр Вовченко, голова комісії (і водночас керівник громадського формування “Варта порядку”) Олександр Тиводар і начальник управління громадської безпеки ГУ НП Володимир Солоненко. Не підтримали заборону відеозйомки член громадського формування “Самооборона Волині” Сергій Рижков і представник обласного осередку ВО “Свобода” Сергій Кудрявцев.

Як зазначив член комісії Володимир Солоненко, законодавством не визначено чіткої норми дозволу чи заборони відеофіксації засідань, проте для уникнення правових колізій порадив журналістам звернутися до юристів управління. Як зазначає видання, журналісти не припинили проводити відеозйомку, тож засідання таки відбулося у присутності преси.

У серпні цього року на першому засіданні комісії Олександр Тиводар також вимагав заборонити відеозйомку. В обох випадках про засідання комісії не було поінформовано публічно.

Фото - скріншот з відео Громадське.Волинь

Liked the article?
Help us be even more cool!