ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У концепції закону про медіа перелічили умови, за яких для ЗМІ настане кримінальна відповідальність

14.11.2019, 12:12
Фото – Vse.rv.ua
Фото – Vse.rv.ua

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики пропонує законодавчо визначити умови настання кримінальної відповідальності за поширення медіа дезінформації.

Про це йдеться в концепції Закону "Про медіа”, яку було презентовано 13 листопада, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, пропонується притягувати медійників до кримінальної відповідальності за умисне поширення дезінформації, коли наявна шкода від поширення такої інформації; за умисне поширення дезінформації на замовлення, зокрема за відсутності реальної шкоди; за систематичне умисне поширення дезінформації; за пропаганду та виправдання тероризму та ненависті (мова ненависті).

Також передбачається посилення “права на відповідь” та “права на спростування”, разом із відповідальністю за ненадання такого права. Заохочення добровільного спростування дезінформації, ідентифікація інформації, яка спростовується, а також розміщення посилання на першоджерело поширюваної інформації.

Голова профільного комітету Олександр Ткаченко підкреслив, що в Україні вже на часі не лише дискусія, а й законодавче регулювання щодо поширюваної в медіа інформації.

“Я буду останнім, хто говоритиме про необхідність запроваджувати якісь обмежувальні рамки. Але регулювання в цій сфері і визначення термінів, що є дезінформацією, що є фейками, має врешті відбутися. Це глобальний дискурс, і ми не можемо стояти осторонь, вдаючи, ніби такої проблеми не існує”, – зауважив Ткаченко.

Як повідомляв ІМІ, 6 листопада міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що в Україні планують посилити відповідальність журналістів за поширення неправдивої або маніпулятивної інформації. За його словами, до законодавства планують ввести поняття "маніпулювання суспільною думкою" та його критеріїв. 

Раніше Володимир Бородянський запропонував запровадити кримінальну відповідальність за свідоме спотворення громадської думки ЗМІ.

Міністерство культури, молоді та спорту України розроблятиме законодавство щодо визначення поняття маніпуляції в ЗМІ та захисту журналістів.

13 листопада на засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася презентація концепції “Закону про медіа”, який розробляють народні депутати – члени комітету.

Фракція “Слуга народу” розробляє законопроєкт “Про медіа”, яким пропонує регулювати сферу ЗМІ і соціальні мережі.

2 листопада президент Володимир Зеленський видав указ, згідно з яким доручив Кабінету Міністрів до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, передбачивши, зокрема, положення про вимоги та стандарти новин, механізми запобігання поширенню недостовірної, спотвореної інформації, її спростування

ГО “Інститут масової інформації” та ГО “Детектор медіа” підготували свої пропозиції щодо найважливіших сфер дії головного медійного законопроєкту – про аудіовізуальні медіасервіси (медійного кодексу), над яким працює робоча група при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!