У Бельбеку фотограф Reuters, рятуючи російського колегу, зупинив БТР
Фотокорекспондент із Санкт-Петербурга Олександр Аксаков постраждав 22 березня під час штурму військової частини А-4515 (204-а бригада тактичної авіації) при аеродромі «Бельбек». Про це він розповів на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, він працював під час штурму військової частини А-4515 (204-а бригада тактичної авіації) при аеродромі «Бельбек». У тому числі, знімав російські БТРи. Один із бронетранспортерів виїхав на бетонну огорожу, якою придавило йому ногу.
В цей час фотокор Reuters став перед БТР-ом та почав кричати, що постраждав журналіст.
“Поруч зі мною перебував фотограф Reuters. Ми знімали вхід спецназу на базу. Потім я почув крик цього фотографа, машинально побіг (сам не розумію, куди), і відчув, як щось дуже тяжке прилетіло мені в голову. Потім пам'ятаю, що намагався не втратити свідомість Впав на землю, відчув, що защемило ногу. Коли через кілька миттєвостей став міркувати, що сталося, побачив БТР, який рухався на мене”, - написав Олександр Аксаков.
“Картинка в пам'яті: права нога затиснута бетонним парканом, в 10 см від ноги, просто на паркані, стоїть БТР. Затиснуто ступню й частину гомілки. Я намагався висмикнути ногу (з черевиком або без...). Нічого не вдалося. Тоді фотограф Reuters (СПАСИБІ ТОБІ, МУЖИК !), став перед БТРом і почав кричати, що постраждав журналіст. БТР постояв ще кілька миттєвостей і здав трохи назад”, - написав фотокор.
Як розповіли «Телекритиці» очевидці інциденту, журналісту допоміг кореспондент Reuters Баз Ратнер (Ізраїль).
Як розповів фотокореспондент, до аеропорту він прибув ще до штурму: «Спочатку все було мирно, близько двох годин ми знімали українських солдатів. Бідолашних, з палицями, з гілляками від дерев, зі всього 10-12 автоматами і з "обмеженою кількістю боєприпасів"...».
Коли почався штурм, у нього та в інших колег російські силовики почали виривати техніку, приставляючи зброю до облич журналістів. Лише згодом фотокамери вдалося повернути. Знімки та відео представників ЗМІ відібрали разом із флешкартами.
Під час штурму журналісти ризикували: на очах у Олександра Аксакова спецназівець армійськими берцями бив в обличчя чоловіка, який перебував на території частини. При цьому фотокор бачив, як «безстрашні українські льотчики стоять за 3-5 метрів від озброєних до зубів солдатів спецвійськ і кричать на них».
Були й комічні моменти: коли спецназівці почали збирати номери телефонів журналістів, вони не змогли цього зробити, оскільки в жодного представника ЗМІ не було з собою ручки: «Намагаємося знайти ручку і шматок паперу у журналістів. Ні в кого ні ручки, ні паперу немає - всі з електронними девайсами».
Нагадаємо, 22 березня під час штурму частини А-4515 постраждав щонайменше один журналіст, на якого накинулися близько десяти російських силовиків.
Help us be even more cool!