ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

TikTok відкидає звинувачення від Малайзії в блокуванні пропалестинського контенту

27.10.2023, 15:53

Соціальна мережа TikTok заявила, що звинувачення малазійського уряду, на думку якого платформа блокує пропалестинський контент, є "безпідставними", пише Reuters.

26 жовтня переважно мусульманська Малайзія пригрозила вжити заходів проти TikTok і Meta, заявивши, що ці платформи обмежують поширення контенту на підтримку палестинців.

Meta відреагувала того ж дня, зазначивши, що у звинуваченнях уряду "немає правди" й що компанія не займається навмисним придушенням голосів на Facebook.

В електронному листі Reuters, надісланому в п’ятницю, речник TikTok також відкинув звинувачення Малайзії.

"Ці заяви безпідставні. Наші правила спільноти є чинними для всього контенту на TikTok, і ми маємо рішучий намір систематично стежити за дотриманням наших політик, щоб захистити нашу спільноту", – сказав речник.

Як Meta, так і TikTok визнають ХАМАС (палестинський ісламістський рух, що управляє Газою) "небезпечною організацією" й блокують контент, який його схвалює.

Reuters не вдалося знайти незалежні підтвердження цих підрахунків.

TikTok цього тижня також повідомив, що видалив понад 775 тисяч відео й 14 тисяч стрімів із дня атаки.

Нагадаємо, 7 жовтня ХАМАС напав на Ізраїль, унаслідок чого на півдні Ізраїлю загинуло понад 1400 людей і більш ніж 200 взято в заручники. Ізраїль продовжує готуватися до наземної операції в секторі Газа, яка може тривати три місяці. Повідомлялося про загибель майже 5 тисяч палестинців.

Ізраїльська розвідка "Моссад" підтримала висунуту пропозицію Шломо Караї. "Моссад" надав уряду дані, що співробітники телеканалу розкривають інформацію про місце розташування сил Армії оборони Ізраїлю і в такий спосіб наражають військових на небезпеку.

Уряд Ізраїлю схвалив 20 жовтня правила, які дозволять йому тимчасово закрити іноземні телеканали під час чинного надзвичайного стану через війну з ХАМАС, якщо канали завдають шкоди національній безпеці.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зафіксувала "небезпечні синтаксичні звороти" в лінійних та онлайн-медіа щодо висвітлення нападу терористичного угруповання ХАМАС на державу Ізраїль. Серед таких небезпечних фраз, які можуть розвинутись у мову ненависті або відбивати наративи російської пропаганди, він назвав: "Агресивні араби", "мусульманська вісь зла", "терористи-мусульмани" – неприпустимі. Узагальнення на весь мусульманський світ є некоректним і може сприяти  релігійній нетерпимості й в Україні. Це підриває нашу єдність і впливає на міжнародну солідарність". 

Компанія Google вимкнула у своїх застосунках Maps і Waze дані про дорожній рух у реальному часі в Ізраїлі та секторі Газа на прохання ізраїльських військових напередодні можливого наземного вторгнення в Газу.

25 жовтня телеканал CNN повідомив, що, невеличка група оперативників угруповування ХАМАС, яка спланувала атаку на Ізраїль, два роки спілкувалася між собою через мережу дротових телефонів, вбудовану в систему тунелів під Газою.

Протягом цих двох років група уникала використання комп’ютерів і мобільних телефонів, щоб їх не розпізнала розвідка Ізраїлю чи США.

Дані, якими Ізраїль поділився з посадовцями США, виявили, що ХАМАС приховав планування операції за допомогою застарілих контррозвідувальних заходів, як-от проведення особистих зустрічей й уникнення цифрового зв’язку, чий сигнал можуть відстежити ізраїльтяни, на користь стаціонарних телефонів у тунелях. Ця інформація проливає нове світло на питання, чому атака ХАМАС, коли щонайменше 1500 бойовиків перетнули кордон з Ізраїлем і вбили щонайменше 1400 цивільних, була такою несподіванкою для Ізраїлю й США.

Редакція CNN не бачила власне даних, але розмовляла з джерелами, які ознайомлені з ними. Офіс директора з питань нацбезпеки США відмовився давати коментар, а ізраїльське посольство у Вашингтоні не відреагувало на запит видання.

Сили оборони Ізраїлю зазвичай називають тунелі, побудовані ХАМАС протягом останніх п’ятнадцяти років, "метро Гази". Ці тунелі утворюють великий лабіринт, який використовується для зберігання ракет і боєприпасів, а також дає бойовикам змогу пересуватися непомітно. СОІ також стверджують, що там розташовані важливі центри командування ХАМАС.

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!