Thomson Reuters Foundation шукає журналіста з досвідом висвітлення воєн – для розроблення університетського курсу
Благодійний фонд компанії "Thomson Reuters" "Thomson Reuters Foundation" (TRF) шукає досвідченого журналіста-консультанта з практичним досвідом висвітлення воєн і конфліктів, щоб разом розробити й провести університетський курс про журналістику конфліктів групі студентів-журналістів. Консультант із журналістики працюватиме над створенням курсу разом з експертом-педагогом, представниками TRF та університетом-партнером в Україні. Програма має поєднувати практичне набуття навичок з вивченням теоретичних концепцій журналістики конфлікту.
Про це повідомляє survey.alchemer.com.
Зазначається, що Thomson Reuters Foundation отримав кошти для роботи над програмою "Східне сусідство проти дезінформації" (Eastern Neighbourhood Counter Disinformation) спільно з BBC Media Action. У межах цієї програми TRF відповідатиме за зміцнення журналістської освіти в Молдові, Грузії й Україні проводитиме практичні тренінги та шукатиме шляхи працевлаштування молодих журналістів/-ок і студентів/-ок.
Консультант, який братиме участь у розробленні курсу, також співпрацюватиме з українським університетом на засадах радника, надаючи допомогу в проведенні курсу й деякий час після, щоб співробітники кафедри могли в майбутньому проводити цей курс самостійно.
Thomson Reuters Foundation звертає увагу, що це – короткострокова робота, початок якої заплановано на березень, а кінець – на грудень 2024 року.
Цілі
Метою цієї роботи є спільне розроблення й складання програми курсу “Журналістика конфлікту” для групи студентів-журналістів. Курс має розпочатись у вересні 2024 року; очікується, що персонал університету в Україні, який є партнером TRF, надалі проводитиме цей курс самостійно.
Масштаб роботи
1. Консультант разом з університетом, TRF та експертом-педагогом розробить метод оцінювання потреб, які має покривати курс, і проведе таке оцінювання.
2. Консультант визначить цілі, теми й методологічну основу курсу. Очікується, що протягом курсу студенти набудуть:
- практичних навичок висвітлення конфліктів, зокрема редагування текстів і відео;
- розуміння ролі медіа у висвітленні конфліктів і впливу інтернету на висвітлення воєнних конфліктів;
- розуміння ризиків, етичних аспектів і можливостей, пов’язаних з висвітленням конфліктів (і демонструватимуть уважність до цих факторів у власній роботі, зокрема в плані особистого захисту й безпеки);
- розуміння особливостей висвітлення конфліктів в Україні, зокрема процесів акредитації та юридичних аспектів, які впливають на роботу журналістів (а також навчаться висвітлювати потенційні злочини, вести репортажі з гарячих точок і виконувати роботу фіксера);
- практичних навичок OSINT, зокрема цифрового збирання інформації й фактчекінгу.
3. Консультант спільно з експертом-педагогом і співробітником університету розробить студентський курс “Журналістика конфлікту”. Сюди входить надання практичних порад і залучення власної обізнаності для розроблення навчальних матеріалів, зокрема теоретичних рамок, списку літератури, онлайн-ресурсів, кейсів для вивчення і вправ.
4. Консультант надаватиме рекомендації й додаткову підтримку і/або підписки, необхідні для проведення курсу.
5. Консультант надасть ввідне тренування щодо курсу педагогам університету-партнера згідно з вимогами університету.
Завдання
- Попереднє оцінювання потреб і спроможностей партнерського/-их університету/-ів (до 1 квітня 2024).
- Подання початкового варіанту програми в координації з експертом-педагогом (до 15 травня 2024).
- Презентація доопрацьованої програми TRF й університету (до 21 травня 2024).
- Надання необхідних навчальних матеріалів / контенту й проведення тренінгів і менторських сесій з педагогами університету (червень-серпень 2024).
- Нагляд і підтримка співробітників університету під час першого проведення курсу (вересень 2024 – грудень 2024).
Необхідні навички й досвід
- Підтверджений досвід висвітлення конфліктів як журналіста (друковані ЗМІ, телебачення, мультимедіа), бажано в міжнародному медіа.
- Досвід роботи з навчальними закладами або експертами з педагогіки в галузі розроблення програм для практичних курсів.
- Обізнаність щодо культурного й політичного контексту України й попередній досвід роботи і/або проживання в країні.
- Знання редакційних стандартів і етичних настанов міжнародної журналістики.
- Підтверджений досвід участі в розробленні й проведенні щонайменше двох успішних навчальних курсів для фахівців / студентів з пов’язаною тематикою.
- Розуміння ризиків і етичних аспектів висвітлення міжнародних конфліктів, зокрема російського вторгнення в Україну.
- Досвід і щільна мережа співпраці з місцевими ЗМІ на регіональному рівні.
- Блискучі навички планування часу й організації.
- Потужні навички спілкування і співпраці, здатність ефективно працювати в різноманітній команді.
Бажані навички
- Досвід співпраці з навчальними закладами для розроблення практичних курсів.
- Володіння українською мовою буде плюсом.
До вашої заявки має входити:
- Актуальне резюме (CV) з викладом відповідного досвіду й кваліфікацій.
- Мотиваційний лист або стислий (до двох сторінок) опис вашого релевантного досвіду, вашого розуміння поставлених завдань, інструментів і методів, які ви плануєте використовувати для їхнього виконання.
- Приклад вашої минулої роботи, яка є найближчою до описаного вище проєкту.
Заявки розглядатимуться в міру надсилання. Зауважте, що дедлайн подання – 15 березня, 12:00 за Гринвічем. Відповідь отримають лише кандидати, які ввійшли до короткого списку.
Thomson Reuters Foundation – благодійний фонд компанії "Thomson Reuters", глобальний постачальник новин та інформаційних послуг. Через широкий вибір програм і ініціатив, що поєднують журналістику й правознавство, команда просуває свободу медіа, підтримує права людини й сприяє інклюзивності економіки.
Марія Ігнатьєва
Help us be even more cool!