ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

The Guardian пояснила, як помилкове фото стрільця по Трампу потрапило на шпальту

30.07.2024, 10:25
Фото – The Guardian

Британська газета The Guardian припустилася помилки, опублікувавши неправильне фото стрільця, який скоїв замах на кандидата в президенти США Дональда Трампа. Редакторка міжнародних новин газети Елізабет Ріббанс опублікувала на сайті видання колонку, де описала контекст помилки.

Як пише редакторка, одразу після замаху на Трампа 13 липня парубок, дещо схожий на стрільця – 20-річного Томаса Крукса з Пенсильванії, – оприлюднив у соцмережі Х відео, де назвався Круксом. На відео хлопець, дивлячись у камеру, сказав: “Мене звати Томас Метью Крукс. Я ненавиджу республіканців. Я ненавиджу Трампа. І знаєте що? Ви взяли не того”.

Справжнього Томаса Крукса застрелили на смерть агенти таємної служби на місці злочину. Автор відео швидко передумав, видалив запис і заявив, що це був “жарт”, який не варто було публікувати. Втім, на той момент кадри вже розлетілися соцмережами.

Як зауважує Елізабет Ріббанс, 15 липня скриншот із цього відео опинився внизу третьої сторінки друкованої версії The Guardian як зображення самого Крукса.

“Та неділя була… “божевільною”, як сказав дехто з редакторів. У роботі було 14 новин лише про сам замах, які мали супроводжуватися 23 зображеннями. Поки надходили нові деталі, редактори дискутували щодо того, як найкраще подати матеріали для читачів, які розгорнуть газету десь за 36 годин після нападу”, – зазначає вона.

За її словами, співробітникам редакції довелося також повністю переробляти дизайн першої сторінки, де раніше мала бути новина про результати футбольного матчу в Європейському чемпіонаті за участю команди Британії. 

Вона зазначає, що бюро зображень, яке працює з фото до всіх головних новин – від політики до спорту, мало на розгляді тисячі картинок. Вранці неділі (14 липня. – Ред.), коли правоохоронці ще не оприлюднили фото Крукса, редактор бюро почав шукати в публічних джерелах. Так було знайдено відео на YouTube нібито від імені Крукса, звідки редакція взяла скриншот і розмістила в бібліотеці зображень – але з позначками “обмежено” й “потребує верифікації”.

Співробітникам бюро зображень не спало на думку, що відео було записане після нападу: у версії, яку вони переглянули (і яку вже видалено), було обрізано частину зі словами “І знаєте що? Ви взяли не того”. Редактори припустили, що Крукс записав його заздалегідь, а потім невідомі особи завантажили його на YouTube, пише редакторка.

Другу й третю сторінки випуску готували в останню чергу. На той момент у бюро зображень уже почалася наступна зміна, і попри те, що редактори сайту отримали попередження про верифікацію, “низка малих помилок” у гонитві за дедлайном призвела до більшої помилки: випускові редактори отримали те саме зображення, але вже без застереження.

Вранці 14 липня один журналіст із ВВС Verify назвав відео “дивною спробою тролінгу”, а ввечері американська фактчекінгова група PolitiFact оприлюднила допис із висновком: “Людина на відео не Крукс”. Утім, помилка газети полягала не в незадовільній процедурі верифікації, а в тому, що зображення, яке ще чекало на цю процедуру, прослизнуло у випуск, зазначає редакторка.

Лише один читач звернувся до офісу газети із запитанням про зображення “Крукса”. Втім, додала редакторка, у кількох людей виникли сумніви щодо справжнього фото, де закривавлений Трамп стоїть з піднятим угору кулаком на тлі американського прапора. “Я боюся, що це зображення може бути сфабриковане”, – зазначив один з читачів.

Ця деталь, на думку Ріббанс, є іронічною “і, можливо, вказує на посилену підозрілість щодо зображень в епоху генеративного ШІ”. За її словами, фото було справжнє. Воно було зроблене лауреатом премії Пулітцера Еваном Вуччі з Associated Press.

Фотографія Евана Вуччі після замаху на Дональда Трампа на мітингу в Пенсільванії. Фото – Evan Vucci / AP

“Але це – нагадування про нашу здатність сумніватися, і попри те, що розважливі читачі знають, що помилки іноді трапляються, додаткові процеси перевірки можуть лише підкріпити віру”, – зазначила Елізабет Ріббанс.

Нагадаємо, 13 липня в США стався замах на Дональда Трампа під час його виступу перед прихильниками в місті Батлер. Трамп повідомив, що куля пробила верхню частину його правого вуха.

Підозрюваного в нападі застрелили на місці події співробітники секретної служби США. Під час стрілянини один перехожий загинув, ще двоє отримали важкі поранення.

Фотограф New York Times Дуґ Міллз розповів, як зробив фото кулі, що пролітає повз вухо Дональда Трампа.

5 листопада 2024 року в США відбудуться президентські вибори.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!