ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Телеканал "Дом" перевірять через показ мапи Росії з окупованим Кримом

29.07.2021, 14:32
Фото – скріншот відео
Фото – скріншот відео

29 липня Національна рада з  питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову безвиїзну перевірку телеканалу “Дом” (ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”) через показ мапи Російської Федерації з тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим та м. Севастополем.

Таке рішення Нацрада ухвалила на засіданні, повідомляється на сайті регулятора.

До Нацради звернулися зі скаргами Служба безпеки України та народні депутати щодо показу телеканалом “Дом” зображення мапи Російської Федерації з тимчасово окупованим Кримом. 

Нацрада під час моніторингу ефіру каналу 5 липня зафіксувала повтор передачі “Русский дневник”, на початку та наприкінці якої було розміщено карту РФ із тимчасово окупованими територіями України. 

“Цей факт є ознакою порушення вимог пунктів “а” і “в” частини першої статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, відповідно до яких компанія зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії, а також поширювати об’єктивну інформацію”, – зазначає Нацрада.

Перевірку буде проведено в період з 13 до 27 серпня.

Як повідомляв ІМІ, 5 липня в ефірі телеканалу “Дом” в програмі “Русский дневник” показали мапу Росії, яка охоплює Крим, телеканал проводить службову перевірку інциденту.

11 квітня на каналі “Дом" вийшов сюжет “Радикали в Україні. Розбір”, автори якого кажуть, що українські радикальні націоналістичні організації часто фігурують у медіа “разом з повідомленнями про нетерпимість, дискримінацію, погроми чи погрози”; що “екстремістські дії” деяких націоналістів “грають на руку російській пропаганді” тощо. Комісія з журналістської етики висловила каналу дружнє попередження.

Liked the article?
Help us be even more cool!