ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected].ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд заборонив владі Нігерії переслідувати користувачів мережі Twitter

23.06.2021, 10:35
Фото – Jeff Chiu / AP
Фото – Jeff Chiu / AP

Суд Економічної Спільноти західноафриканських держав (ECOWAS) заборонив владі Нігерії переслідувати користувачів соціальної мережі Twitter.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на TV360.

Рішення стосується застосування проти користувачів мережі різних санкцій або переслідування, залякування, арештів тощо. Таке рішення було ухвалене до закінчення розгляду позову 176 Нігерійських громадян, які зажадали скасувати блокування соціальної мережі в країні.

“Незаконне зупинення роботи Twitter у Нігерії, криміналізація нігерійців та інших людей, які використовують Twitter, посилили репресії щодо прав людини та незаконно обмежили права нігерійців та інших людей на свободу вираження поглядів, доступу до інформації та свободу засобів масової інформації в країні”, – йдеться в позові.

Як повідомляв ІМІ, на початку червня уряд Нігерії заборонив користуватися на території країни соцмережею Twitter. Міністр юстиції і генпрокурор Нігерії Абубакар Маламі дав розпорядження притягати до відповідальності людей, які порушують заборону.

Про заборону користуватися Twitter було оголошено через два дні після того, як соцмережа видалила твіт президента Нігерії Мухаммаду Бухарі про сепаратистів на південному сході країни, яких він вважає відповідальними за напади на об’єкти інфраструктури в регіоні.

“Багато з тих, хто сьогодні погано поводиться, занадто молоді, щоб знати про руйнування і загибель людей, які сталися під час громадянської війни в Нігерії. Ті з нас, хто провів 30 місяців у полях і хто пережив війну, говоритимуть з ними тією мовою, яку вони здатні зрозуміти”, – написав Бухарі. Президент мав на увазі громадянську міжетнічну війну за незалежність Республіки Біафри наприкінці 1960-х років.

На твіт поскаржилося багато користувачів, які розцінили його як загрозу сепаратистам, після чого соцмережа видалила пост.

Після заборони Twitter заявив, що “надзвичайно стурбований” цим. Компанія підкреслила, що доступ до вільного інтернету є важливим правом людини в сучасному світі, й пообіцяла працювати над відновленням роботи соцмережі в Нігерії.

Liked the article?
Help us be even more cool!