ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Суд" у Криму залишив під вартою журналістку Ірину Данилович

08.09.2022, 10:55
Фото – krymsos.com
Фото – krymsos.com

Підконтрольний росії Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу в справі громадянської журналістки Ірини Данилович на утримання під вартою. 

Відповідне рішення 7 вересня ухвалила суддя Юлія Цораєва, повідомляє “Кримський процес”.

На засідання пустили обмежену кількість слухачів, саму Ірину Данилович доставили під конвоєм.

Захист під час засідання наполягав на обранні для журналістки м'якшого запобіжного заходу на час судового слідства, а прокурор наполягав на продовженні тримання під вартою. 

Наступне засідання відбудеться в жовтні в підконтрольному росії міському суді Феодосії.

Як повідомляв ІМІ, 29 серпня в підконтрольному росії міському суді Феодосії розпочався розгляд кримінальної справи по суті щодо громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у незаконному зберіганні вибухівки у футлярі від окулярів. ФСБ звинуватило її в тому, що вона виготовила вибуховий пристрій з вибухової речовини й уражальних елементів (медичних голок) та зберігала його із собою. 

22 серпня в підконтрольному росії міському суді Феодосії розпочався судовий процес у справі громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у незаконному зберіганні вибухівки.

5 липня підконтрольний росії Київський районний суд Сімферополя продовжив до 6 вересня арешт для громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у нібито незаконному зберіганні вибухівки. Підконтрольний росії Верховний суд Криму відмовив адвокатам Данилович у задоволенні апеляційної скарги на рішення суду попередньої інстанції про продовження її арешту до 6 вересня. 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Низка громадських правозахисних організацій вимагала звільнення зниклої в Криму громадянської журналістки Ірини Данилович.

Наприкінці липня Ірина Данилович заявила про те, що співробітники Федеральної служби безпеки рф (ФСБ) побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні. До початку війни вона співпрацювала з кількома медійними й правозахисними ініціативами ("InЖир-медіа", "Кримський процес") та вела власний проєкт "Кримська медицина без обкладинки", де поширювалась інформація про права медичних працівників.

Liked the article?
Help us be even more cool!