ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупанти звинувачують журналістку Данилович у виготовленні вибухового пристрою з медичних голок

29.08.2022, 16:50
Фото – crimean-process.org
Фото – crimean-process.org

У підконтрольному росії міському суді Феодосії розпочався розгляд кримінальної справи по суті щодо громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у незаконному зберіганні вибухівки у футлярі від окулярів, повідомляє “Кримський процес”

Суд встановив порядок надання доказів і після цього російський обвинувач зачитав висновок за підсумками попереднього слідства. Згідно з цим документом, співробітники ФСБ росії встановили, що Ірина Данилович виготовила вибуховий пристрій з вибухової речовини й уражальних елементів (медичних голок) та зберігала його із собою. 

Підсудна після оголошення обвинувального висновку заявила, що провину не визнає.

Як повідомляв ІМІ, 22 серпня в підконтрольному росії міському суді Феодосії розпочався судовий процес у справі громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у незаконному зберіганні вибухівки.

5 липня підконтрольний росії Київський районний суд Сімферополя продовжив до 6 вересня арешт для громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у нібито незаконному зберіганні вибухівки. Підконтрольний росії Верховний суд Криму відмовив адвокатам Данилович у задоволенні апеляційної скарги на рішення суду попередньої інстанції про продовження її арешту до 6 вересня. 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Низка громадських правозахисних організацій вимагала звільнення зниклої в Криму громадянської журналістки Ірини Данилович.

Наприкінці липня Ірина Данилович заявила про те, що співробітники Федеральної служби безпеки рф (ФСБ) побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні. До початку війни вона співпрацювала з кількома медійними й правозахисними ініціативами ("InЖир-медіа", "Кримський процес") та вела власний проєкт "Кримська медицина без обкладинки", де поширювалась інформація про права медичних працівників.

Liked the article?
Help us be even more cool!