ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кримській журналістці Ірині Данилович подовжили арешт до 6 вересня

05.07.2022, 15:04
Фото – crimean-process.org
Фото – crimean-process.org

Київський районний “суд” Сімферополя продовжив до 6 вересня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у нібито незаконному зберіганні вибухівки, повідомляє ініціатива “Кримський процес”.

На засідання допустили лише сестру Ірини, а журналістам та слухачам відмову аргументували ковідними обмеженнями.

Як нагадує “Кримський процес”, у квітні Ірину Данилович викрали співробітники ФСБ і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, обіцяли вивезти до лісу, до Маріуполя, чинили психологічний тиск та годували один раз на день. 7 травня Київський районний “суд” арештував її на два місяці, звинувативши в незаконному зберіганні вибухівки.

Як повідомляв ІМІ, 29 квітня в окупованому Криму російські силовики заарештували громадянську журналістку Ірину Данилович. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Низка громадських правозахисних організацій вимагала звільнення зниклої в Криму громадянської журналістки Ірини Данилович.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні. До початку війни вона співпрацювала з кількома медійними й правозахисними ініціативами (“InЖир-медіа”, “Кримський процес”) та вела власний проєкт “Кримська медицина без обкладинки”, де поширювалась інформація про права медичних працівників. Також Данилович брала активну участь у профспілковому русі та очолила кримське відділення профспілки “Альянс Лікарів”, через що опинилися під адміністративним тиском та була звільнена з роботи в наркотичній службі Феодосійського медичного об’єднання. Їй погрожували судом через профспілкову діяльність. 

Liked the article?
Help us be even more cool!