ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд почав розгляд справи щодо погроз журналістці "Полтавської хвилі"

05.02.2024, 10:43
Надія Кучер
Суд Полтави 1 лютого почав розгляд справи про погрози журналістці "Полтавської хвилі". Фото Надії Кучер
Суд Полтави 1 лютого почав розгляд справи про погрози журналістці "Полтавської хвилі". Фото Надії Кучер

У Полтаві Октябрський районний суд розпочав розгляд справи щодо погроз журналістці видання “Полтавська хвиля” Анастасії Мацько з боку депутата і заступника голови районної ради Сергія Бойка. 1 лютого відбулося перше підготовче судове засідання, повідомляє регіональна представниця ІМІ, яка відвідала судове засідання. 

Під час засідання розв'язувалося питання про призначення справи до судового розгляду. Представниця прокуратури просила суд призначити судовий розгляд обвинувального акта щодо підозрюваного Сергія Бойка. 

Також прокуратура подала клопотання про продовження терміну запобіжного заходу Бойку у вигляді особистого зобов'язання, який на момент розгляду справи в суді закінчився. Суд підтримав та продовжив запобіжний захід.

Адвокат Анастасії Мацько Дмитро Семеха заявив про ідентичне клопотання. Також представник Мацько подав клопотання про розгляд справи в розумні та короткі терміни, аргументуючи це тим, що досудове розслідування було тривалим. Крім того, журналістка та її адвокат подали до суду клопотання про долучення до матеріалів справи інформації про Сергія Бойка, розміщеної на сайті “Миротворець”. Це клопотання представниця прокуратури назвала передчасним на цьому етапі судового розгляду та запропонувала долучити характеризувальні матеріали згодом. Суд визнав клопотання передчасним та постановив додати його до обвинувального акта на стадії дослідження доказів. 

Наступне судове засідання має відбутися 12 лютого. 

Як повідомляв ІМІ, журналістка інтернет-видання “Полтавська хвиля” Анастасія Мацько заявила, що їй погрожували під час сесії міської ради 29 березня 2023 року депутат районної ради Сергій Бойко та керівник інспекції з благоустрою Максим Малько. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу України. Пізніше адвокат Мацько Дмитро Семеха попросив поліцію перекваліфікувати кримінальне провадження з перешкоджання на погрози. 29 травня 2023 року Мацько разом зі своїм адвокатом подала скаргу до Офісу ГПУ через бездіяльність поліції. Дві експертизи підтвердили погрози полтавській журналістці, але вона знову скаржиться на прокуратуру. 7 листопада 2023 року депутату, який погрожував Анастасії Мацько, висунули підозру за частиною 1 статті 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста).

Liked the article?
Help us be even more cool!