ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд дозволив обвинуваченому у вбивстві Фаріон телефонувати батькові, але не перевів в іншу камеру

Суддя Шевченківського райсуду Львова задовольнив клопотання обвинуваченого у вбивстві філологині та громадської діячки Ірини Фаріон В’ячеслава Зінченка спілкуватися телефоном з батьком. Водночас відхилив його клопотання щодо переведення до окремої камери.

Таке рішення суд ухвалив 13 лютого, повідомляє ZAXID.net.

Зінченко зазначив, що йому нібито некомфортно з іншими ув'язненими, оскільки ті курять сигарети. Прохання підозрюваного підтримав його адвокат Ігор Сулима. Він розповів, що його клієнт усе життя займався спортом і сигаретний дим у тісній камері є “катуванням” для нього. 

Суддя Петро Невойт задовольнив клопотання про телефонні дзвінки батькові, але відмовив перевести підозрюваного до окремої камери.

Як зазначає видання, В'ячеслав Зінченко на засіданні був у бронежилеті. Поряд з ним на лавці також лежала військова каска. Ці додаткові заходи безпеки йому призначив суд 13 січня, оскільки адвокати повідомляли, що невідомі погрожують убити Зінченка, коли той приїде до суду.

Під час засідання прокурор розповів, що Зінченко не пізніше ніж 19 липня 2024 року купив зброю, перероблену з пістолета Макарова, калібру 9 на 18 мм і саме з неї вистрелив в Ірину Фаріон. За словами прокурора, Зінченко був підписаний на пов'язані з російськими нацистами групи в Telegram і в нього виникла особиста неприязнь до Фаріон на ґрунті національної нетерпимості. Зокрема, Зінченко нібито вважав, що в Україні дискримінують російськомовних.

Адвокат Зінченка Юрій Немировський заявив, що його клієнта не “викрили, а призначили винним у вбивстві”. Він вважає, що підозра є припущенням, а докази сфальсифіковано. Захисник зазначив, що підробленим є також фото підозрюваного, яке поширювали в соцмережах після вбивства Фаріон (йдеться про світлину чоловіка в лижних окулярах та панамі). 

Підозрюваний у вбивстві мовознавиці Ірини Фаріон. Фото – пресслужба Нацполіції

Немировський розповів, що перевіряв фото через чат GPT, який нібито й зазначив, що світлину відредаговано.

Інший адвокат Зінченка, Ігор Сулима, додав, що в справі немає жодних речових доказів. Крім цього, Сулима каже, що Зінченко не міг убити Фаріон на підставі політичних поглядів, бо йому нещодавно виповнилося 18 років і він був підлітком. Сам підозрюваний заявив, що не вважає себе винним та відмовився давати свідчення на етапі дослідження доказів.

Шевченківський райсуд Львова оголосив перерву в розгляді справи. Наприкінці лютого суд почне досліджувати письмові докази.

Вбивство Ірини Фаріон

Мовознавиця, громадська діячка Ірина Фаріон померла в лікарні 19 липня 2024 року після замаху на неї. Ірину Фаріон поховали 22 липня на Личаківському цвинтарі Львова.

25 липня 2024 року правоохоронці затримали підозрюваного в її вбивстві, суд відправив його під варту.

25 грудня 2024 року правоохоронці змінили кваліфікацію злочину обвинуваченому у вбивстві Фаріон та передали обвинувальний акт до суду

Обвинуваченому інкримінують:

  • умисне вбивство особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості (п. 8, 14 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України);
  • незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 ККУ).

Йому загрожує довічне позбавлення волі.

3 січня 2025 року Шевченківський районний суд Львова продовжив до 4 березня термін тримання під вартою В'ячеславу Зінченку, обвинуваченому у вбивстві Фаріон.

Liked the article?
Help us be even more cool!