ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Стоп цензурі!" вимагає зустрічі з депутатами щодо першочергових питань медіареформи

15.04.2014, 00:38

Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з головою Верховної Ради Олександром Турчиновим, керівниками парламентських фракцій і груп, головою Комітету з питань свободи слова та інформації Миколою Томенком щодо вирішення першочергових питань медіареформи. Необхідність такої зустрічі рух пояснює тим, що протягом 23 років української незалежності в країні так і не відбулося жодної реальної медійної реформи.

«Зокрема, так і не було створено суспільного мовника, досі існують державні ЗМІ, як справжні рудименти тоталітарної системи, а внаслідок непрозорості медіаринку, левова частка ЗМІ перебуває під контролем невідомих осіб, зокрема й вороже налаштованих до української державності, що шкодить не лише інтересам громадян, а й національній безпеці», - йдеться у зверненні.

Представники громадського руху вимагають невідкладно вжити заходів у сфері реформування медіасектору країни з метою захистити право громадян на інформацію та сприяти становленню демократичних та європейських цінностей в Україні.

На думку представників руху, першочергового вирішення потребують низка питань, а саме:

  1. Невідкладне прийняття у другому читанні Закону України «Про суспільне мовлення», що є однією з вимог Ради Європи та Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).

  2. Прийняття у повторному другому читанні Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ».

  3. Прийняття Закону про прозорість медіавласності.

  4. Прозорість переходу на цифрове мовлення.

  5. Ліквідація Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі як органу цензури.

«Саме зараз у влади є історичний шанс закласти підґрунтя для появи в країні незалежного і сильного медіа-сектору, від якого безпосередньо залежить майбутнє України як економічно розвиненої та політично стабільної держави», - йдеться у зверненні.

Телекритика

Liked the article?
Help us be even more cool!