ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Стеження за BIHUS.Info: Юрчишин готує депутатські звернення до СБУ та Офісу генпрокурора

Після оприлюднення розслідування командою Bihus.Info щодо стеження за ними голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин готує депутатські звернення до СБУ, Офісу генпрокурора.

Про це він повідомив на Facebook-сторінці.

Службі безпеки України він пропонуватиме провести внутрішнє розслідування з відстороненням ймовірних причетних від роботи на час слідства.

Офіс генерального прокурора просить доручити проведення досудового розслідування іншому органу згідно з ч. 5 ст. 36 Кримінально-процесуального кодексу.

"І тепер справу потрібно вести, враховуючи останній матеріал від Bihus.Info", – наголосив Юрчишин.

Він закликав парламент викликати керівник СБУ, ОГП та Національної поліції України на звіт щодо стану справ розслідування атак на журналістів.

"Варто заслухати всіх причетних. На жаль, тиск на медійників таки має ознаки системності", – зауважив голова комітету.

Щодо команди Bihus.Info, то Юрчишин відзначив її високий клас роботи.

"Відповісти на цю "спецоперацію" власним розслідуванням і так філігранно втерти носа так званим "захисникам державності" – це заслуговує на повагу", – додав він.

Як повідомляв ІМІ, 5 лютого керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус заявив, що за його командою стежила Служба безпеки України, а за операцію відповідав саме Департамент захисту національної державності СБУ.

Того ж дня в СБУ не відповіли прямо, чи стежили за журналістами, але випустили заяву про те, що розслідують кримінальні провадження про наркозлочинність і про незаконне використання засобів стеження. 

"За наявною в СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачались іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники Bihus.Info", – йшлося в заяві.

16 січня 2024 року керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав заяву щодо оприлюднення в мережі провокативного відео, яке 16 січня на своєму ютуб-каналі оприлюднив сайт "Народна правда", про вживання його співробітниками заборонених речовин та заявив про незаконне спостереження і прослуховування. Також він повідомив про кадрові зміни.

Співробітників Bihus.Info прослуховували кілька місяців, заявив у другому відеозверненні Денис Бігус. За його словами, про це свідчить оприлюднене аудіо телефонних розмов. Між цими розмовами минув час.

17 січня 2024 року СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеознімання співробітників Bihus.Info та приїхала з обшуком до заміського комплексу, де велося незаконне знімання членів команди. Вони вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження. 18 січня 2024 року стало відомо, що Головне управління Нацполіції в Київській області розпочало досудове розслідування за фактом порушення недоторканності приватного життя за заявою журналістки проєкту Bihus.Info Марії Землянської. Національна поліція розслідує чотири провадження щодо стеження за журналістами Bihus.Info. 

Після власного розслідування команди Денис Бігус повідомив, що до операції зі стеження за командою Bihus.info було залучено щонайменше 30 людей. У номерах, де поселилися співробітники журналістського проєкту, більшість яких – жінки, були встановлені камери відеоспостереження. Також виконавці "операції" несанкціоновано стежили за іншими гостями готелю.

Liked the article?
Help us be even more cool!