Сьогодні – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Сьогодні, 2 листопада, за ініціативою ООН відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, повідомляє Укрінформ.
У грудні 2013 року на своїй 68-й сесії ГА ООН ухвалила резолюцію, в якій постановила проголосити 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів.
Дата була вибрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих у Малі 2 листопада 2013 року.
Ця знакова резолюція засуджує всі акти насильства щодо журналістів і працівників засобів масової інформації. Вона також настійно закликає держави-члени ООН зробити все можливе для запобігання насиллю й притягнення до відповідальності винних у скоєнні злочинів проти журналістів і працівників ЗМІ, а також ужити заходів задля того, щоб жертви мали доступ до належних засобів правового захисту.
За даними ООН, у світі за січень-серпень 2020 року вбили 27 працівників медіа, а у 2006–2019 роках – 1200 журналістів. І зазвичай у дев’яти з десяти випадків убивці залишаються безкарними. Безкарність призводить до ще більшого числа вбивств і, як правило, стає симптомом загострення конфлікту і розпаду законодавства та правосуддя. ЮНЕСКО попереджає, що безкарність правопорушників завдає збитків цілим суспільствам, покриваючи серйозні порушення прав людини, корупцію і злочинність. Уряди, громадянське суспільство, засоби масової інформації, а також усі сторони, зацікавлені у відстоюванні верховенства закону, мають приєднатися до глобальних зусиль щодо боротьби з безкарністю.
За даними Інституту масової інформації, в Україні 2019 року сталося 243 випадки порушень свободи слова, з них 172 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.
Help us be even more cool!