Силовики, які побили у Криму журналістів "Інтеру", погрожували помститися їх родинам
У журналістів, яких у Криму побили силовики, відібрали паспорти. При цьому нападники погрожували, що тепер знають домашні адреси представників ЗМІ, і, як тільки ті посміють розказати про інцидент, будуть жорстоко мститися їхнім родинам. Про це «Телекритиці» розповіла Голова Кримської асоціації вільних журналістів Лілія Буджурова.
За її словами, силовики захопили авто з журналістами «Інтера» - кореспондентами Оленою Механік, Андрієм Цаплієнком, двома операторами «Інтера» та грецьким журналістом Костасом Онісенком.
Лілія Буджурова, яка спілкувалася цієї ночі із постраждалими у лікарні швидкої допомоги Севастополя, каже, що ушпиталено сім осіб. Окрім інтерівців, до лікарні потрапив водій, який перевозив кореспондентів, побитий напередодні грецький журналіст Костас Онісенко та кореспондент інтернет-видання «Русская планета» Павло Нікулін (РФ), якого було побито до крові.
Як розповів в ефірі «Інтера» Андрій Цаплієнко, у Онісенка зламано ніс. Решта чоловіків відбулися побоями легкої й середньої тяжкості.
Журналісти розповіли Буджуровій, що були на території військової частини №2355 тактичної групи Крим, розташованій на та території Козачої бухти у Севастополі. «Почалися переговори між загарбниками й українськими військовими. Журналісти стояли довкола них. Під`їхали дві жінки, оглянули все і почали комусь телефонувати», - каже Буджурова.
Невдовзі, за її словами, до частини прибули на 5-6 авто «дебелі міцні чоловіки». «І відразу почалося побоїще. Били всіх підряд представників ЗМІ та розбивали їм камери», - розповіла вона.
Андрій Цаплієнко відзначив, що ці люди були одягнені у спортивний воєнізований одяг, мали на обличчях маски та технічно розташувалися серед натовпу біля військової частини.
Журналіст каже, що дії цих силовиків свідчили про те, що вони виконували чиєсь завдання, вочевид, російської сторони, й робили все, щоби залякати предлставників ЗМІ. Також, як з`ясувалося пізніше, нападники мали при собі пістолети Макарова й повноваження перекривати трасу, аби захопити авто з інтерівцями.
Деякі журналісти, за її словами, врятувалися на території військової частини. Деякі сіли в авто та намагалися виїхати із Севастополя.
«Силовики кинулися за ними, підрізали, зупинили на автошляху, - ділиться Буджурова свідченнями постраждалих колег. - Чоловіків, у тому числі й водія, витягли з машини. Олену Механік не чіпали. Силовики погрожували журналістам і стріляли в повітря. Потім дуже жорстоко побили - кидали на землю, били ногами, запихали до багажника авто, закривали його й погрожували, що вивезуть. Розбили всю апаратуру, відняли все - документи, телефони, особисті речі, а потім кинули на дорозі. Журналісти майже всі лишилися без засобів зв`язку - приміром, у Андрія Цаплієнка було три телефони, і всі було знищено».
Лілія Буджурова, після того, як заявила про зачистку у Козачій бухті під час прямого включення на «Шустер live» 7 березня, почала шукати журналістів по всьому місту. Тривалий час про них не було відомо нічого, а телефони не відповідали.
У лікарню швидкої допомоги, до дістатися до якої силовики дозволили журналістам на їхньому авто, пані Буджурова 7 березня викликала міліцію. Кореспонденти вночі дали свідчення.
Перш за все усім постраждалим зараз необхідна психологічна допомога. Вони перебувають у шоці», - розповіла Буджурова. Також вони лишилися без документів. «Я не знаю, як вони залишатимуть Крим. У них немає паспортів», - додала вона.
Нагадаємо, про зачистку журналістів у Севастополі стало відомо 7 березня від Лілії Буджурової. Режисеру 5-го каналу Антону Локтіонову, який стрімив на території частини, нападники також завдали тяжких побоїв і зламали йому пальці. У Севастополі мешкають його рідні, які надали допомогу Локтіонову.
На знімальну групу телеканалу СТБ невідомі напали під час прямого включення журналістів та пошкодили техніку.
Help us be even more cool!