ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Штовхали та відкрито погрожували": кореспондент Прямого про роботу в лаврі 29 березня

03.04.2023, 13:47

Знімальній групі телеканалу “Прямий” перешкоджали, штовхали та погрожували під час роботи в Києво-Печерській лаврі 29 березня люди, які назвалися вірянами. Про це ІМІ повідомив кореспондент каналу Андрій Соломка.

За його словами, він з оператором приїхав зранку на територію лаври: тоді вже тривало богослужіння УПЦ МП, на якому зібралося кілька сотень вірян.

“Щойно ми потрапили на територію лаври, одразу ж вийшли звідти в прямий ефір. І саме в той момент нас помітили прихильники УПЦ МП. За лічені хвилини навколо нас зібрався чималий натовп, ми намагалися спілкуватися в прямому ефірі з вірянами, проте конструктивний діалог побудувати не вдалось”, – розповів Андрій Соломка.

За його словами, те, що відбувалося далі, можна описати кількома фразами: “перекручування інформації, провокації, маніпуляція та відверті агресивні дії”.

Кореспондент упевнений, що люди, які оточили знімальну групу, хотіли вивести його та його колег на емоції, щоб розмова перейшла з релігійної площини в будь-яку іншу.

“Спочатку агресія була лише вербальною, але згодом окремі віряни почали діяти радикальніше: штовхати та продовжували відкрито погрожувати. Якраз у той момент, коли хтось мене двічі чи тричі штовхнув, під час запису коментаря одного з їхніх священників, я зробив зауваження: “Не варто так робити”, – розповів кореспондент.

Андрій Соломка додав, що такий момент був один. Він звернув увагу і на те, що під час штовханини на території лаври не було правоохоронців – усі вони стояли лише на в'їздах. 

“Було б добре, якби хоч представники поліції діалогу перебували всередині. Проте, як я вже сказав, усе обійшлося незначною штовханиною, ми з оператором не отримали жодних травм, техніка також ціла”, – додав Соломка. 

За фактом інциденту, сказав журналіст, телеканал написав заяви правоохоронцям і надав їм усі відповідні матеріали, які підтверджують випадки перешкоджання журналістській діяльності: це і відео телеканалу “Прямий”, і відео колег з інших медіа.

Як повідомляв ІМІ, 30 березня митрополит УПЦ МП Павло Лебідь намагався вибити мікрофон у кореспондентки телеканалу "Еспресо" Валерії Пашко під час спілкування з журналістами в Києво-Печерській лаврі.

Священник УПЦ МП штовхнув кореспондентку Суспільного Дар'ю Нематіан Золбін, коли вона намагалася поставити запитання митрополиту Павлу, та зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового.

Людина в рясі пошкодила фотокореспонденту інтернет-видання "Телеграф" Яну Доброносову зарядний дріт для телефона під час штовханини в Києво-Печерській лаврі за участю митрополита УПЦ МП Павла Лебідя.

Того ж дня, 30 березня 2023 року, поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності на території Києво-Печерської лаври.

Українські медійні організації закликали правоохоронні органи об’єктивно і неупереджено розслідувати факти перешкоджання журналістам біля Києво-Печерської лаври 30 березня та притягнути винних до відповідальності. 

Liked the article?
Help us be even more cool!