ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Романтичні чатботи несуть загрозу персональним даним – дослідження

Чатботи можуть стати серйозною загрозою для приватності. Про це свідчать дані дослідження Mozilla Foundation, повідомляє Business Insider передає ЛIGA.net.

Вчені виявили, що всі 11 проаналізованих чатботів не заслуговують на довіру, оскільки вони викликають залежність, самотність і токсичність, а також збирають персональні дані користувачів.

Дослідження показало, що 73% застосунків не розкривають інформацію про свою систему безпеки, 45% мають слабкі паролі, а всі, окрім одного, діляться або продають персональні дані. Також виявлено, що деякі чатботи мають ознаки насильства або жорстокого поводження з неповнолітніми.

Mozilla Foundation закликає користувачів дотримуватися запобіжних заходів для захисту своєї приватності, як-от уникання розмов про особисті речі та використання надійних паролів, а також обмеження доступу застосунку до мобільних функцій, таких як геолокація, мікрофон та камера.

Як повідомляв ІМІ, у Китаї запустили понад 70 великих мовних моделей штучного інтелекту з більш ніж мільярдом параметрів, повідомив гендиректор компанії Baidu Робін Лі на з’їзді представників галузі в Пекіні.

іжнародна організація праці, яка підпорядковується ООН, вважає, що генеративний штучний інтелект радше розширить робочі обов'язки людей унаслідок автоматизації деяких процесів, аніж знищить робочі місця та перебере на себе всю роботу.

У липні 2023 року Рада Безпеки ООН провела перше засідання щодо небезпек штучного інтелекту. 

30 травня 2023 року провідні лідери в галузі штучного інтелекту, зокрема гендиректор OpenAI Сем Алтман, разом з експертами й професорами порушили питання “загрози вимирання людства через ШІ”, закликавши законотворців розглядати її на рівні з ризиками від пандемій і ядерної війни.

У березні бізнесмени Ілон Маск, Стів Возняк і група інших експертів зі штучного інтелекту та очільників індустрії опублікували відкритого листа із закликом до піврічної паузи в розробленні систем, потужніших за GPT-4, нещодавно запущений OpenAI. Автори листа посилаються на потенційні ризики таких розробок для суспільства й людства.

Liked the article?
Help us be even more cool!