IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Родина Сущенка отримала “загублений” малюнок Стамбула

Родина незаконно засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка отримала малюнок турецького міста Стамбула, який він зробив іще в березні. Про це повідомляє Укрінформ.

На звороті малюнка журналіст вказав: “Роман Сущенко. 2019. Стамбул. Папір, акварель, олівець, кулькова ручка”.

Цей малюнок Сущенко створив і надіслав своїй родині з листом ще в березні, однак дійшов він до адресата лише сьогодні. Родина Сущенка вважала, що лист загубився в дорозі.

Як відомо, раніше Сущенко надіслав із колонії зимовий пейзаж із Києво-Печерською лаврою, квітковий натюрморт, зображення Руанського собору, собору Святої Софії (цей малюнок подаровано митрополиту Київському і всієї України Епіфанію), Київського костелу св. Миколая, Львова, Макарської Рив’єри в Хорватії, грецького Акрополя, Гібралтару та індійського Бомбея.

Вперше презентація виставки малюнків Сущенка відбулася торік у Києві, потім їх показали в Брюссельському пресклубі, у Варшаві, Парижі, Кишиневі та Нью-Йорку.

Як повідомляв ІМІ, 30 вересня 2016 року в Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства “Укрінформ” у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

Роман Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.

7 листопада 2018 року ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

 

Ще Новини