IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Верховний суд Росії визнав законним вирок Сущенку

Сущенко

12 вересня Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналістові Роману Сущенку. Раніше Московський міський суд засудив його до 12 років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві. Апеляцію було відхилено у повному обсязі.

Про це повідомив власний кореспондент УНІАН в РФ, який був присутній у залі суду.

Сам Сущенко підкреслив, що не погоджується з рішенням суду, і що продовжить боротьбу за своє звільнення, в тому числі – звернеться із скаргою до Європейського суду з прав людини.

В Україні таке рішення Верховного суду засудили. Зокрема, в Міністерстві зовнішніх справ України відзначили: “Коротка тривалість засідання Верховного суду та проведення слухання в закритому режимі без допуску українських та іноземних дипломатів і представників ЗМІ у черговий раз засвідчили замовний характер сфальсифікованої проти Романа Сущенка справи, а також бажання російської сторони приховати від світової спільноти фактичну контрольованість Кремлем російської судової системи”.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір зазначив у своїй заяві, що таке рішення Верховного суду РФ “глибоко розчаровує”. “Я повторюю свій заклик до російської влади звільнити Романа Сущенка з в’язниці. Журналісти повинні працювати в регіоні ОБСЄ без страху залякувань чи ув’язнення”, – сказав Арлем Дезір.

Романа Сущенка, який із 2002 року був кореспондентом агентства «Укрінформ» у Франції, затримали у Москві співробітники ФСБ Росії 2 жовтня 2016 року. Російські спецслужби заявили, що він є кадровим «співробітником української військової розвідки» і полковником. ФСБ Росії стверджує, що Сущенко збирав відомості про російське військо.

За словами самого журналіста, в Москву він приїхав у відпустку, щоб відвідати родичів. Головне розвідувальне управління України також заперечило інформацію, про те, що Сущенко співпрацював із військовою розвідкою України.

Ще Новини