ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Реєстрація друкованих ЗМІ обов’язкова в період збройної агресії – законопроєкт про медіа

07.07.2020, 12:42
Фото – flyparade
Фото – flyparade

Законопроєкт №2693-д “Про медіа” передбачає обов'язкову реєстрацію друкованих засобів масової інформації в період збройної агресії на території України. Це передбачають статті 118 і 124 оновленої редакції документа, повідомляє Укрінформ.

Так, стаття 118 пропонує визначити обмеження, які діють з моменту визнання Верховною Радою певної держави державою-агресором (державою-окупантом) та до моменту ухвалення рішення про скасування зазначеного статусу. Зважаючи на це, стаття 124 проєкту акта передбачає, що реєстрація суб’єктів у сфері друкованих медіа є обов’язковою і здійснюється Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, яка визначається єдиним регуляторним органом у сфері медіа.

Водночас законопроєкт пропонує встановити, що обов’язковій реєстрації підлягають суб’єкти, які здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу (телеканали та радіостанції), суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа на замовлення та провайдери аудіовізуальних сервісів.

Онлайн-медіа та платформи спільного доступу до відео можуть зареєструватися добровільно.

Водночас у законопроєкті йдеться про те, що тільки зареєстровані медіа можуть отримувати державну підтримку, укладати договори про висвітлення діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування. Так, раніше голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв уточнював, що реєстрація даватиме працівникам таких медіа і самим медіа додаткові можливості – від захисту до підтримки. Наприклад, за його словами, журналісту не матимуть права відмовити в акредитації, а зареєстровані онлайн-медіа зможуть розраховувати на інституційні гранти від держави.

Також у законопроєкті подається визначення поняття “онлайн-медіа”, відповідно до якого до них належать медіа, що регулярно поширюють інформацію в текстовій, аудіо-, візуальній чи іншій формі в електронному (цифровому) вигляді за допомогою мережі Інтернет на власному вебсайті або власній сторінці на платформі спільного доступу до інформації, крім аудіовізуальних медіа.

Як повідомляв ІМІ, 2 липня у Верховній Раді депутати від “Слуги народу” зареєстрували доопрацьований законопроєкт “Про медіа” під №2693-д. Текст законопроєкту з'явився на сайті парламенту 6 липня.

1 липня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні за основу доопрацьований законопроєкт “Про медіа” №2693-д і відхилити альтернативний законопроєкт №2693-2. 

19 червня “Детектор медіа” оприлюднив підготовлений робочою групою драфт тексту законопроєкту №2693 “Про медіа” в новій редакції.

Аналіз законопроєкту від ІМІ можна прочитати тут: частина 1, частина 2.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!