ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Репортери без кордонів" засуджують окупантів, які вербують молодь для поширення своєї пропаганди

Фото – RSF
Фото – RSF

Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” засуджує дії російських окупантів, які залучають молодь на тимчасово окупованій частині Запорізької області до школи пропаганди.

Про це йдеться в заяві “Репортерів без кордонів”, наданій ІМІ.

Як повідомляв ІМІ, росіяни набирають на тимчасово окупованій частині Запорізької області для роботи в пропагандистських медіа молодь, збираючи її персональні дані, включно з розміром одягу. Організацією “медіашколи” займається російський проєкт – медіацентр “Медіатополь”, який з листопада 2022 року веде пропагандистську антиукраїнську діяльність на тимчасово окупованій частині області. Також інформацію про набір на навчання поширює пропагандистський телеграм-канал “#ЮгМолодой”, який спрямований на молодь тимчасово окупованих територій.

“За браком журналістів, готових співпрацювати, нові пропагандистські органи, керовані Кремлем, намагаються вербувати своїх майбутніх “інформаційних солдатів” серед місцевої молоді. “Репортери без кордонів” засуджують цей метод, спрямований на інтеграцію українських територій через медіаландшафт під контролем окупаційної влади”, – зазначила керівниця офісу РБК у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.

“Репортери” нагадали, що молодь навчається “журналістики” в центрі “Медіатополь”. Його підтримують російські окупаційні війська та волонтерська організація “Юг Молодой” (“Молодь Півдня”), яка організовує проросійські заходи та демонстрації за участю молоді з окупованих територій.

“Медіатополь” був заснований у листопаді 2022 року, його офіційно очолює особливо активний у поширенні російської пропаганди 20-річний Олександр Гуров. Він є одним з переможців конкурсу 2023 року, що проводиться Федеральним агентством у справах молоді Росії (Росмолодежь), яке нагороджує проєкти, створені молоддю в окупованій частині Запорізької області. 

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни на тимчасово окупованих територіях Запорізької області було припинено мовлення всіх українських медіа, натомість почалася трансляція пропагандистських російських медіа, створення пропагандистських медіахолдингів, зокрема ЗаМедіа, до якого входять телебачення, газети, радіо й онлайн-ЗМІ.

1 серпня 2022 року в окупованому Мелітополі Запорізької області розпочав роботу новий російський пропагандистський телеканал “ЗаTV”. У складі каналу працюють росіяни. До структури медіахолдингу “ЗаМедіа” також входить пропагандистське радіо “За!Радіо” і газета “Запорожский вестник”.

“Репортери без кордонів” випустили розслідування “Пропаганда Малькевича. Партнерська мережа Вагнера в Україні”, де розповідають, як близький до ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина підприємець Олександр Малькевич у рекордно короткі терміни створив пропагандистський апарат на Півдні України.

Liked the article?
Help us be even more cool!