"Репортери без кордонів" закликали ООН засудити уряди, які порушують свободу слова через коронавірус
Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" (RSF) закликала ООН офіційно засудити уряди країн, які порушують свободу слова, посилаючись на пандемію коронавірусу.
Про це йдеться в листах організації, надісланих 13 квітня спеціальному доповідачеві ООН з прав здоров'я Дайніусу Пурасу та спеціальному доповідачу Організації Об'єднаних Націй з прав на свободу думок і вираження Девіду Кейю, повідомляється 14 квітня на сайті RSF.
У листах перелічено випадки цензури, затримання, домагань чи насильства щодо журналістів, а також порушення законодавства загалом у 38 країнах. Список не є вичерпним, додають в організації.
Зокрема, йдеться про президентів Бразилії та США, які словесно нападають на журналістів, арешти репортерів в Алжирі, Йорданії та Зімбабве. В Угорщині ухвалено закон про "державу інформаційної поліції". У Камбоджі прем'єр-міністр використав пандемію для зміцнення своїх повноважень. А в Китаї придушення журналістики дозволило поширити епідемію в Ухані, а потім і в іншому світі.
Також RSF стурбовані журналістами в Туреччині та Саудівській Аравії, які, незважаючи на епідемію, все ще утримуються у в’язницях, де вони дуже вразливі до вірусу.
"Факти, повідомлені в листі, були зібрані новим інструментом RSF під назвою "Відстежувач-19" з посиланням не тільки на COVID-19, але й на статтю 19 Загальної декларації прав людини. Цей інструмент RSF має на меті оцінити наслідки пандемії COVID-19 для журналістики, задокументувати державну цензуру та навмисну дезінформацію і їхній вплив на право на правдиві новини та інформацію. Він також пропонує рекомендації щодо захисту журналістики під час пандемії", – повідомляють RSF.
"Репортери без кордонів" просять спецдоповідачів ООН оголосити попередження та "невідкладне звернення" до кожної країни, де спостерігаються порушення свободи преси.
Help us be even more cool!