ПЦУ остаточно затвердила перехід на новоюліанський календар
Православна церква України затвердила перехід на новоюліанський календар з 1 вересня. За таке рішення проголосувала більшість делегатів під час Помісного собору ПЦУ, що відбувся 27 липня в Софії Київській, повідомляє Суспільне.
З переходом на новий календар змінилися дати святкування для православних християн східного обряду України:
- Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня;
- День Святого Миколая – 6 грудня, а не 19 грудня;
- Водохреще – 6 січня, а не 18 січня;
- Покрову – 1 жовтня, а не 14 жовтня.
Водночас на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.
“Календарна комісія нашої церкви вже підготувала відповідний календар, щоб з практичної точки зору не було жодних перешкод, і ми бачимо, що віряни позитивно сприйняли це рішення... Ми рухалися до цього рішення протягом останніх п'яти років”, – сказав журналістам предстоятель ПЦУ Епіфаній.
На Помісний собор прибули 60 делегацій з усієї України. До кожної входить архієрей, священник та вірянин. Зі 161 делегата за остаточний перехід на новоюліанський календар проголосували 156, проти – 5.
“Це засвідчує, що ми приймаємо рішення соборно, а не примусово. Бо ми зберегли також можливість для тих громад, тих монастирів, які поки не готові, тимчасово залишитися на старому календарі. Ми не діємо примусово, а добровільно. Ми не обмежували їх часовими рамками. Коли вони дозріють остаточно, вони, я думаю, долучаться до цієї реформи”, – зазначив Епіфаній.
Як повідомляв ІМІ, 24 травня Православна церква України затвердила перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Відтак Різдво парафіяни ПЦУ відзначатимуть 25 грудня, а не 7 січня.
14 липня Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт №9431, яким змінила дати святкування державних свят. Зокрема, Різдво Христове в Україні святкуватимуть 25 грудня замість 7 січня.
27 липня митрополит Київський і всієї Русі Епіфаній заявив, що затвердження ПЦУ новоюліанського календаря не вплине на дату святкування Великодня, оскільки православний та католицький світи мають різні пасхалії.
Help us be even more cool!