У Великій Британії до бібліотеки повернули книжку, яку брали пів століття тому
До Центральної бібліотеки в місті Галл (Велика Британія) анонімний читач повернув книжку Джорджа Орвелла "Дорога на Віґан-Пірс", яку взяли в 1974 році.
Про це повідомляє BBC.
Представниця міської бібліотечної служби Кеті Ґолдсток повідомила, що книжку не повернуть на полицю, оскільки та в непридатному для подальшого використання стані.
Як зазначає видання, читачу не довелося сплачувати штраф, оскільки рада міста припинила стягнення фінансової пені під час пандемії Covid-19.
Керівниця бібліотечної служби відзначила особливий запах книжки: "Саме такий затхлий аромат притаманний нашим стосам, де ми зберігаємо старі книжки, які не стоять на відкритих полицях, але доступні на запит".
Вона додала, що 1974 року читачі могли брати по сім книжок на один квиток.
"Тоді існували штрафи за прострочення повернення, і всередині книжки є штамп, що суворо нагадує користувачам про це. Ми скасували штрафи під час пандемії й відтоді не поновлювали їх. Ми прагнемо мінімізувати барʼєри між нашими клієнтами й користуванням бібліотеками", – додала Ґолдсток.
У бібліотечній службі зазначили, що за останні 50 років послуги, які вони пропонують, змінилися: від вуличних танців і живої музики до 3D-друку й ігор.
"Йдеться не лише про читання, і ми точно нікому не "цитькаємо", – зазначила Ґолдсток.
"Дорога на Віґан-Пірс" була опублікована 1937 року і є двочастинним соціологічним аналізом Орвелла. У першій частині він досліджує життя робітничого класу на Півночі Англії перед Другою світовою війною, а в другій описує своє виховання в родині середнього класу й розвиток своїх політичних переконань.
Як повідомляв ІМІ, у 2023 році до Талліннської центральної бібліотеки повернули книжку про лісове господарство, видану 1949 року, а також роман Річарда Рогу "На шляху боротьби", виданий незадовго до Другої світової війни, у 1939 році.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!